Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як утворюється чадний газ і чим він небезпечний. Роз’яснення експерта

Дата: 24.01.2018 11:14
Кількість переглядів: 1267

Головний інженер ПрАТ «Львівгаз» розповів про причини утворення чадного газу та небезпеку від нього. І природний газ, і чадний не має кольору і запаху, пояснює Богдан Гук, головний інженер ПрАТ «Львівгаз». «Його наявність у приміщенні людина не відчуває. Природний газ, як правило, при витіках викликає вибухи, хлопки, пожежі. Чадний газ є набагато небезпечнішим, бо навіть при  дуже низькій його концентрації у приміщенні, у дуже короткий час може настати смерть людини. Людина засинає і помирає». Основна причина утворення чадного газу, за словами експерта, це неповне згорання природнього газу.

«Для будь-якого горіння потрібен кисень. Його можна отримати через вікна, двері або вентиляційні канали. У боротьбі за енергозбереження ми часто про це забуваємо — встановлюємо герметичні пластикові вікна, двері. Якщо це приміщення кухонь, ми встановлюємо витяжки з примусовим спонуканням з електровентилятором і тоді виходить, що не тільки немає притоку повітря чи кисню, а навпаки, електровентилятор ще витягує його».

Крім того, головний інженер «Львівгазу» каже, що однією з причин трагедій є те, що люди дуже часто втручаються у роботу димових та вентиляційних каналів, у зв’язку з переплануваннями квартир чи підключеннями інших приладів.

Нагадаємо, минулого року на Львівщині від отруєння чадним газом загинуло 13 людей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора