Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інтерв'ю у рамках проекту «Я маю право» про те, як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки в державному земельному кадастрі

Дата: 18.10.2017 11:07
Кількість переглядів: 663

Фото без описуПродовжуємо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Інтерв'ю  із директором Марією Николаїшин у рамках проекту «Я маю право» про те, як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки в державному земельному кадастрі.  Пані Маріє, з чого слід почати громадянинові, аби зареєструвати земельну ділянку в державному земельному кадастрі?  Оскільки державна реєстрація земельної ділянки здійснюється за заявою, то, звичайно необхідно подати заяву про державну реєстрацію земельної ділянки за формою згідно з додатком 22 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051. Заява може бути подана:

- особою, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки у разі її передачі у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи;

- власником земельної ділянки чи користувачем земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноваженої ними особи;

- органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності).

Окрім заяви державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації); електронний документ.

Куди слід звернутися для реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі? Для реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі необхідно звернутися до територіального органу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Скільки часу розглядається така заява? Строк розгляду заяви: 14 днів з дня реєстрації заяви.  На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, в якому зазначаються відомості, внесені до Поземельної книги, зокрема, кадастровий номер. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.

Скільки коштує державна реєстрація земельної ділянки? Державна реєстрація земельної ділянки та видача витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на її підтвердження здійснюються безоплатно (додаток 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2011 р. № 835 «Деякі питання надання Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05 грудня 2012 р. № 1217).

Нагадуємо, що відділ Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – «Сколівське бюро правової допомоги» знаходиться за адресою: м. Сколе, Майдан Незалежності,9.

Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.

Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора