Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ДПІ інформує .Отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем

Дата: 09.06.2017 11:03
Кількість переглядів: 967

Картинки по запросу Ліцензування роздрібної торгівлі* алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється за Законом № 481. Згідно з ч. 12 ст. 15 цього Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі виробниками, за наявності у них ліцензії.

Чим загрожує роздрібна торгівля алкоголем та тютюном без ліцензії?

Порушення вимог Закону № 481 та «безліцензійна» роздрібна торгівля алкогольними напоями і тютюновими виробами нічого хорошого для підприємства не обіцяють. Штрафні санкції за ці порушення встановлені абзацом п’ятим ч. 2 ст. 17 Закону № 481 і складають 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 грн. Крім того, штрафними санкціями загрожує і роздрібна торгівля алкогольними напоями через РРО (КОРО), не зазначений у ліцензії. За це підприємство чекає штраф у розмірі 200 % вартості реалізованої через РРО (КОРО) продукції, але не менше 10000 грн. ( абзац шостий ч. 2 ст. 17 Закону № 481).

Як отримати ліцензію? Порядок отримання ліцензії не надто складний. Передусім потрібно знати, що видають ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами Головні управління ДФСУ в областях та м. Києві за місцем здійснення суб’єктом господарювання торговельної діяльності. Подати документи та отримати оформлені ліцензії можна також у Центрах обслуговування платників податків (п. 2.1 Рекомендацій № 213). Ліцензії видають на підставі заяви підприємства (за формою додатка 1 до Порядку № 493). У ній мають бути зазначені такі відомості:— вид господарської діяльності, на провадження якого підприємство має намір отримати ліцензію; адреса місця торгівлі, перелік РРО (КОРО), які знаходяться на місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення, реєстраційні номери свідоцтв РРО (КОРО), які знаходяться на місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах ДФС — для заяви на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями;— адреса місця торгівлі — для заяви на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами. Крім того, для отримання ліцензії знадоб­ляться копія платіжного доручення на перерахування плати за ліцензію (з відміткою банку про оплату) та довідка фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету. Вимогу щодо наявності цих документів встановлено п. 34 Порядку № 493 У десятиденний строк з дня подання документів підприємство отримає або оформлену ліцензію, або рішення про відмову в її видачі. Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами видається строком на один рік. Одержана ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами має знаходитися на видному місці торгівлі і бути доступною для огляду (п. 27 Порядку № 493).

 

Скільки потрібно ліцензій, якщо підприємство має кілька місць торгівлі в різних районах?

Якщо уважно вчитатися в положення ч. 14 — 16 ст. 15 Закону № 481, стає зрозуміло, що ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) видаються окремо на кожне місце торгівлі. При цьому для «тютюнової» ліцензії встановлено фіксовану вартість для кожного місця торгівлі, а вартість «алкогольної» ліцензії на кожне місце торгівлі пропорційна кількості обладнаних там РРО (КОРО). Згідно з термінологією ст. 1 Закону № 481 місцем торгівлі є місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива — без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, — торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане РРО (незалежно від їх кількості) або де є КОРО (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів. Інформацію про місце торгівлі зазначають на лицьовому боці ліцензії (п. 25 Порядку № 493). Тому підприємство, що має місця торгівлі в різних районах, повинне отримати окрему ліцензію на кожну торговельну точку. А ось «заощадити» та використовувати одну ліцензію для торгівлі в кількох місцях не вийде. Це загрожує застосуванням до підприємства штрафних санкцій за «безліцензійну» торгівлю.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора