Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ДПІ повідомляє: Обов’язковим платежем, що входить до складу податку на майно, є плата за землю

Дата: 12.09.2017 10:55
Кількість переглядів: 1162

Фото без описуСколівське відділення Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львіській області повідомляє, що обов’язковим платежем, що входить до складу податку на майно, є плата за землю. Станом на 01.09.2017 року у Сколівському відділенні Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львіській області зареєстровано 9521 платників земельного податку. З них - 9324 фізичні особи та 197 платників юридичних осіб. В 2017 році було нараховано 3745,1 тис.грн. плати за землю. Згідно поданих декларацій юридичними особами було нараховано – 1681,7 тис.грн. (в т.ч. плати за землю – 852,5 тис.грн. та плати за оренду земельної ділянки в сумі 829,2 тис.грн.). Нарахування для фізичних осіб склали 2063,4 тис.грн. В цьому році надійшло 4907,7 тис.грн. земельного податку. Однак борг по платі за землю станом на 01.09.2017 року становить 2997,1тис.грн. (в т.ч. фізичні особи - в сумі 1315,4 тис.грн., відповідно юридичні – 1681,7 тис.грн). Одночасно повідомляємо, органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування відповідно до частини п’ятої статті 116ст. Земельного кодексу України можуть вноситись пропозиції щодо вилучення земельних ділянок, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб.

Норма статті 141 Земельного кодексу України встановлює, що однією з підстав припинення права користування земельною ділянкою є систематична несплата земельного податку або орендної плати.

Порядок вилучення земельних ділянок визначений статтею 149 Кодексу.

У разі незгоди землекористувача з вилученням земельної ділянки питання вирішується в судовому порядку (частина десята статті 149 Кодексу).

 

 

Також Додатково повідомляємо:

Обов’язковим платежем, що входить до складу податку на майно, є плата за землю..

Основним законодавчим актом, що регулює земельні відносини в Україні є Земельний кодекс України, а плата за землю здійснюється відповідно до Податкового кодексу України, Згідно зі статтею 206 Земельного кодексу – використання землі в Україні є платним. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка. Водночас платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Платники податку на землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня. Відповідному контролюючому органу за місцем розташування земельної ділянки не пізніше 20 лютого поточного року подається податкова декларація на поточний рік. За встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Тобто, податкове зобов’язання щодо плати за землю – земельний податок і орендна плата – визначене у декларації, сплачується рівними частками за місцем розташування земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю. Термін сплати – щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового місяця.

Фізичні особи сплачують земельний податок протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення (надсилається або отримується в органах ДФС), тобто до 29 серпня поточного року.

Якщо податкове повідомлення-рішення громадянин не отримав, він має право звернутися до податкової інспекції за місцем розташування земельної ділянки.

З наступного дня граничного терміну чинним законодавством передбачене застосування штрафних санкцій: у випадку затримки сплати податку до 30 днів – 10%, більше 30 днів – 20% від суми податкового боргу – як для фізичних, так і для юридичних осіб.

 

Ставки земельного податку

Місцеві податки й збори, пояснює юрист, які є обов’язковими до сплати на території відповідних територіальних громад, встановлюють міські ради. Ставка податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше трьох відсотків від їхньої нормативної грошової оцінки. Разом з тим, спеціальним Положенням про плату за землю визначено ставки земельного податку в залежності від категорії користувачів земельними ділянками та майнових прав на земельні ділянки (власність, постійне користування тощо).

Законодавством для фізичних осіб передбачено низку пільг щодо сплати земельного податку, а саме: від сплати земельного податку звільняються:

інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для цих осіб надаються пільги на одну земельну ділянку кожного виду в межах норм, установлених Земельним кодексом:

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка):

у селах – не більш як 0,25 гектара,

в селищах – не більш як 0,15 гектара,

в містах – 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Громадяни, які мають підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинні подати до органів ДФС документи, що посвідчують їхнє право на пільгу.

У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їхніх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель ( чи їх частин), тобто, якщо в оренду надаються приміщення, окремі будівлі (споруди) або їх частини, земельний податок обчислюється з дати укладення договору оренди, за ставками, визначеними у Положенні, грошової оцінки земельної ділянки з врахуванням коефіцієнтів індексації.
Якщо право власності на земельну ділянку від одного власника переходить до іншого, а також при переході права власності на будівлю, споруду чи її частину, податок за такі земельні ділянки, з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах, починаючи з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

Також повідомляємо, що Податкова декларація з плати за землю подається за новою формою.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора