«ЙОСИФ СЛІПИЙ - ВОЛОДАР ДУХУ НЕСКОРЕНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»

Дата: 29.12.2017 10:50

У четвер, 28 грудня, в районному народному домі «Бескид» м. Сколе відбулась святкова академія  на честь 125-річчя від дня народження Йосифа Сліпого «ЙОСИФ СЛІПИЙ -  ВОЛОДАР ДУХУ НЕСКОРЕНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ». Захід  відбувся за ініціативи  голови районного науково-культурологічного товариства «Бойківщина» Теодора Витвицького за сприяння  відділу культури райдержадміністрації.  Участь в   урочистому заході взяли заступник голови райдержадміністрації Василь Білинець, заступник голови районної ради Юрій Допілко, священнослужителі,   працівники   галузі культури району, представники   державних установ, громадськість міста. Благословив проведення заходу парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Володимир Мисів.  З доповіддю “Йосиф Сліпий — учений, педагог, історик, філософ”  виступив начальник відділу освіти райдержадміністрації Любомир Губиш. Настоятель храму великомученика Пантелеймона отець Володимир Борис  звернувся до присутніх  з  просвітницьким словом: “Йосиф Сліпий за церковне єднання”.  Тему “Два митрополити” розкрив голова районного науково-культурологічного товариства “Бойківщина”, голова  районного братства ОУН-УПА Теодор Витвицький. В сьогоденні  особливо  актуальний  пророчий  заклик Йосифа Сліпого:  «Дав би Бог, щоб опам’яталися всі,  від гори до долу  і думали про майбутнє добро України і її Церкви, щоб закинули свої амбіції і  самсобіпанські вольності і користі, а Бога й Україну висунули як провідну ідею нашого життя, думок та дій».