Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До уваги мешканців: змінилась форми заяви та декларації для призначення житлових субсидій

Дата: 16.05.2018 10:48
Кількість переглядів: 1003

Фото без опису  З 1 травня 2018 року змінилась форми заяви та декларації для призначення житлових субсидій. Відтепер призначення субсидій відбувається згідно нової заяви та декларації.  Крім того, декларувати тепер необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами, автомобілі  і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років, інші доходи. Нова форма заповнення декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії доступна за посиланнямЗразок заяви про призначення житлової субсидії можна переглянути тут.

Основні зміни в наданні субсидій 

 Житлова субсидія не призначається:

  • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є дорослі особи у яких взагалі відсутні доходи; Середньомісячний сукупний дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати. Вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців, у періоді за який враховуються  доходи;
  • будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній  реєстрації з дати  випуску якого минуло менше п’яти років (крім  мопеда);
  • будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства купив або в інший спосіб набув право власності на земельну ділянку, квартиру, будинок, транспортні засоби та інші  товари довгострокового вжитку або  оплатив (одноразово) послуги ( крім медичних, освітніх) на суму понад 50 тис.грн. протягом 12 місяців перед зверненням за  субсидією.
  • має прострочену заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг за 2 місяці на суму, яка перевищує 340 грн.
  • якщо загальна площа квартири перевищує 120 м  кв., а будинку  200 м кв. Виняток – не менше року проживає 3-є дітей і більше у т.ч. над якими  встановлено опіку.

    На понаднормову площу можна призначати непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі. Комісія на підставі акта обстеження може призначати субсидію на понаднормову площу, яка не може перевищувати 30% соціальної норми  житла, розрахованої  для домогосподарства.

    Внутрушньо  переміщеним  особам субсидія може призначатися рішенням комісії без договору оренди житла. Враховуються доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

   Якщо у складі домогосподарств ва кількість  осіб, які  фактично проживають є меншою, комісія може призначити субсидію на  фактично проживаючих осіб. Але не можна виключати зі складу домогосподарства дорослих осіб, які не мають доходу, доходи  яких є менші від мінімальної зарплати, або які не сплачують єдиного соціального внеску і перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення  субсидії. До цього періоду не включаються дні відрядження, навчання, лікування за кордоном, що підтверджується документами.

   Доходи членів особи зі складу домогосподарства враховуються завжди, комісія  не  має права виносити рішення про неврахування доходів таких осіб.

   У разі відсутності доходів у повнолітніх осіб до  розрахунку беремо:

  • 1 прожитковий мінімум для учнів, студентів денної форми навчання, зареєстрованих у центрі зайнятості;
  • 1 прожитковий мінімум яким призначено за рішенням комісії, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • 2 прожиткові мінімуми  при  нарахуванні субсидії на краплений  газ  і тверде паливо;
  • 3 прожиткові мінімуми – в усіх інших випадках.

   Розмір фактичних доходів беремо: пенсія, стипендія, допомога при народженні (усиновленні), допомогу особі з інвалідністю, допомогу по догляду за інвалідами I, II групи, ПСХ, допомогу особам, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора