Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Львівщині презентували Проект Challenge TB («Виклик туберкульозу»)

Дата: 28.04.2017 10:48
Кількість переглядів: 209

Фото без опису27 квітня в Департаменті охорони здоров’я відбулася презентація Проекту Challenge TB («Виклик туберкульозу»). Проект  започаткували з метою подолання епідемії туберкульозу.

Проект здійснює міжнародна організація PATH, у співпраці з Королівською спілкою з контролю ТБ Нідерландів (KNCV), за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID), та наразі успішно працює в областях України, де зареєстровано найвищий тягар мультирезистентного туберкульозу (МРТБ).

«За минулий  рік у Львівській області виявили 1500 нових випадків туберкульозу. Станом на квітень 2017 року у Львівській області на обліку перебуває 3000 пацієнтів з активним туберкульозом, з них - 800 осіб хворіють на МРТБ», - наголошує Любомир Рак, директор «Центру Легеневого Здоров’я», головний позаштатний спеціаліст департаменту з фтизіатрії.

У межах презентації директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак відзначила багаторічну міжнародну співпрацю з Регіональною місією Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яку продовжать  відповідно до нових напрямків реформування, що здійснюватимуть в медичній галузі. Також керівник Департаменту підкреслила важливість обміну досвідом на теперішньому етапі.

“Challenge TB” працюватиме в області у партнерстві з “Центром Легеневого здоров’я”, системою первинної допомоги та неурядовими організаціями за підтримки Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. «Основні зусилля спеціалісти Проекту спрямовуватимуть на покращення якості лікування мультирезистентного туберкульозу в області.

“Challenge TB” працюватиме для збільшення ефективності заходів з інфекційного контролю у медичних установах та надаватиме рекомендації медичним працівникам у веденні випадків мультирезистентного туберкульозу», - відзначає старший технічний Радник USAID з питань туберкульозу Еріка Вайтек.

Спеціалісти проекту  допоможуть покращити методи виявлення нових випадків туберкульозу, впроваджуючи нові технології для швидшої та якіснішої діагностики хвороби. У межах “Challenge TB”, PATH здійснюватиме закупівлі лабораторного обладнання та витратних матеріалів для фтизіатричних закладів Львівської області та забезпечуватиме їхнє технічне обслуговування, про що розповіла голова представництва PATH в Україні Катерина Гамазіна.

Одним з ключових завдань проекту є розвиток потенціалу області у боротьбі з мультирезистентним туберкульозом та поширення здобутого досвіду в інші області України.

Довідка:

РАТН, міжнародна неприбуткова організація, працює більш ніж у 70 країнах світу, інтегруючи інноваційні стратегії в систему охорони здоров’я. В Україні PATH працює у напрямку розширення доступу жителів країни, зокрема, уразливих груп населення, до високоякісних медичних послуг. У всьому світі PATH співпрацює з багатьма партнерами – благодійними організаціями, рятуючи та покращуючи здоров’я людей, особливо жінок і дітей. PATH розробляє інновації в п’яти сферах – вакцини, ліки, діагностика, вироби медичного призначення, а також нові технології в системі охорони здоров’я та надання медичних послуг. Наразі PATH втілює в Україні міжнародний проект «Виклик туберкульозу» (Challenge TB), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та має на меті зупинити епідемію туберкульозу в Україні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора