Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

З 1 січня 2019 року нарахована зарплата не може бути меншою за 4173 грн

Дата: 20.02.2019 10:47
Кількість переглядів: 548

Фото без описуЗ 1 січня 2019 року заробітна плата не може нараховуватися основному працівнику у розмірі меншому за 4 173 грн за відпрацьований повний місяць. Розмір мінімальної заробітної плати визначено Законом «Про Державний бюджет на 2019 рік», який набрав чинності 1 січня 2019 року. Так, мінімальна зарплата на 1 січня 2019 року становитиме: у місячному розмірі – 4 173 грн; у погодинному розмірі − 25,13 гривень. Отже, з 1 січня 2019 року роботодавцем заробітна плата не може нараховуватися жодному найманому працівнику менше 4 173 грн за відпрацьований повний місяць.

Мінімальний посадовий оклад  (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на поточний календарний рік. Тому при затвердженні штатних розписів на 2019рік потрібно врахувати, що посадовий оклад  (тарифна ставка) має бути не нижчою 1921грн.

Звертаємо увагу, що вищевказана законодавча норма обов’язкова для виконання як юридичним особам, так і фізичним особам – роботодавцям.

Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру, який може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

За недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 265 КЗпП фінансова відповідальність за кожного працівника при недотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці складає 10 мінімальних зарплат. У 2019 році штраф буде становити 41730 грн. 

Нагадуємо, за ч. 5 ст. 3-1 Закону про оплату праці у разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна зарплата виплачується пропорційно до виконаної норми праці. 

 

                                                                                     Жук О.В.

                                                                               Секретар робочої групи з

                                                                                питань легалізації заробітної

                                                                                плати та зайнятості населення

                                                                                Сколівської РДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора