Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Подорожуємо по безвізу: запитання – відповідь»

Дата: 09.06.2017 10:44
Кількість переглядів: 695

Фото без описуІнформаційний довідник

Якими будуть умови безвізового режиму для громадян України?           

            Після запроваджень безвізового режиму громадяни України зможуть подорожувати до держав-учасниць Шенгенської угоди без необхідності отримання в’їзної візи держави призначення.

            Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.

            У разі, якщо особі необхідно перебувати в ЄС триваліший час, їй необхідно буде оформити візу.

            Безвізовий режим також не означитиме права на проживання чи на працевлаштування в ЄС.

Якщо мені необхідно перебувати довше, ніж 90 днів.

Перевищення дозволенного строку перебування може стати причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому.

Відтак, якщо про те, що сукупний строк перебування може перевищити 90 днів протягом 180 днів, стало відомо до початку поїздки, Вам необхідно якнайшвидше звернутися до консульської установи держави призначення з метою отримання консультації та, залежно від випадку, оформлення візи необхідного типу.   

Якщо про ризик перевищення дозволенного строку стало відомо після початку подорожі, Вам необхідно невідкладно звернутися до міграційних органів влади держави перебування для отримання консультації та врегулювання Вашого міграційного статусу.

У виключних випадках термін перебування може бути подовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин.

Що потрібно для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони?

            Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon) .

Крім цього, також необхідно мати під час кожної подорожі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування і намір повернутися до місця проживання.

Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний)  можуть в’їжджати на територію ЄС за наявності шенгенської візи.     

Які громадяни України зможуть без віз відвідувати країни ЄС?  

            Усі, окрім тих, хто :            

 • Перебуває у списку осіб, що становлять загрозу суспільному порядку, суспільному здоров’ю чи внутрішній безпеці;
 • Перебуває в списку осіб, в’їзд яких, хоча б в одній країні ЄС, заборонений;
 • Осуджений в будь-який країні-члені Шенгенської зони або ЄС за злочини, які передбачають кримінальне покарання у вигляді позбавлення свободи строком мінімум в один рік;
 • Є об’єктом рішення про видворення з країни, яке приймається, зокрема, у випадках нелегального перебування;
 • По яких є докази участі в злочинній діяльності чи явні докази наявності умислу приймати участь у подібній діяльності;
 • Не мають усіх необхідних документів.

Чи мають право прикордонні служби держав-членів ЄС вимагати додаткові документи?        

      Під час в’їзду до Шенгенського простору громадянину України потрібно буде мати документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на цей термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання.

      Крім цього, громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу – у разі подорожі автомобілем.

Чи надаватиме безвізовий режим право на роботу, навчання тощо?

      Новий порядок поїдок надаватиме право на безвізовий в’їзд лише з приватною метою: туризм, відвідання родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференції тощо. 

      Безвізовий режим не надаватиме права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п.

Ключові елементибезвізових поїздок громадян України до ЄС:

34 європейських безвізових країн – це 26 держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), 4 держави-асоційовані учасниці Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія та 4 держави, де діє візове законодавство ЄС: Андорра, Сан-Марино, Ватикан, Монако.

Чи зможуть громадяни з паспортами старого зразка (не  біометричними) в’їжджати до Шенгенської зони після запровадження безвізового режиму?

                        Громадяни, які мають дійсну шенгенську візу та дійсний закордонний паспорт старого зразка, також можуть в’їжджати на територію ЄС.

Чи матимуть право здійснювати подорожі до Європи без віз громадяни України, які постійно проживають на території тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО (Окремі Райони Донецької та Луганської Області)?

                        Громадяни України, які постійно проживають на територіях тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО, як і решта громадян України, матимуть право користуватися перевагами безвізового режиму з ЄС на загальних умовах, оформивши біометричний паспорт України та дотримуючись інших відповідних вимог для безвізових подорожей.

Чи діятиме надалі Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз після запровадження безвізового режиму?

                        Так, Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз застосовуватиметься і після запровадження безвізового режиму, зокрема щодо оформлення віз особам, які користуватимуться паспортами старого зразка.

Чи припинять своє існування угоди про малий прикордонний рух між Україною та сусідніми країнами після запровадження безвізового режиму?

                        Запровадження безвізового режиму для короткотермінових поїздок громадян України не матиме впливу на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух.

                        Угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, застосовуватимуться і надалі.

Що дасть українським громадянам запровадження ЄС безвізового режиму?

                        Позитивні зміни для українських громадян після запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок (до 90 днів протягом 6 місяців) до Шенгенської зони, за наявності «біометричного» паспорта:

 • Забезпечить мобільність та знищить «лінію розподілу» між Україною та ЄС, яка наразі створена завдяки складним процедурам оформлення віз.
 • Сприятиме розвитку ділових контактів, необхідних для ефективного функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, а також співробітництву в економічній політичній, науковій, культурно-гуманітарній та інших сферах.
 • Сприятиме подальшій успішній інтеграції України в європейське співтовариство. Дасть змогу побачити на власні очі, що насправді являє собою Європа, якими є європейські принципи і цінності, а також переконатися у моделі соціального устрою, за якою має розвиватися Україна.

 

Памятка-інструкція для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму:

 1. Безвіз поширюється лише на власників біометричних! паспортів.
 2. Передбачає короткотермінове! перебування в 34-ох європейських країнах до 90 днів протягом 180 днів.

При перетині кордону слід мати при собі документи, які підтверджують: мету поїздки, наявність місця проживання/бронювання готелю, достатніх фінансових засобів (різні для кожної країни. Наприклад, Угорщина - 3 євро, Словаччина - 56 євро, Польща 300 злотих для перебування до трьох днів, 100 польських злотих, якщо перебування більше 3 днів. Ознайомитися з повним перлікомможна на сайті openeurope.in.ua), зворотний квиток, поліс медстрахування.

 1. На триваліший час перебування в ЄС – необхідно оформити візу.
 2. Безвіз не означає права на оформлення дозволів на проживання, працевлаштування або навчання в ЄС.
 3. Порушення терміну перебування в ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їзду.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора