Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Рука допомоги». Як малозабезпечені стають бізнесменами

Дата: 03.08.2017 10:38
Кількість переглядів: 627

Фото без описуУчасники проекту Міністерства соціальної політики отримують нову роботу та кошти на власний бізнес. У Львівській області триває реалізація проекту «Рука допомоги», який втілюється Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. Пілотний проект направлений на подолання бідності та безробіття серед малозабезпечених та переселенців із зони АТО. Відтепер учасники проекту можуть влаштуватись на роботу, безкоштовно пройшовши навчання, взяти участь в оплачуваних громадських роботах, що дозволить гідно забезпечувати себе і свою родину.


Серед новаторських механізмів, що використовуються у проекті, - надання безвідсоткової фінансової допомоги на відкриття власного бізнесу. Середній розмір фінансової допомоги становить близько 64 тисяч гривень, що дозволить вчорашнім безробітним обирати з досить широкого переліку видів підприємницької діяльності.
Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка переконаний, що проект стане поштовхом для людей, які демотивовані тривалим безробіттям.
«Люди, які отримують матеріальну допомогу від держави, поступово звикають до цього, але ж можна їм дати можливість відкрити власну справу та вивести зі стану бідності та безробіття», - сказав голова ЛОДА.
Незважаючи на те, що проект стартував у повній мірі лише у квітні, перші учасники вже повернулись на ринок праці. Так, близько 100 довготривалих безробітних трьох пілотних областей -Львівської, Харківської та Полтавської- влаштувались на роботу, ще стільки ж - беруть участь в оплачуваних громадських роботах. А 14 учасникам проекту вже затверджено бізнес-плани для отримання фінансової допомоги на відкриття власної справи, з них трьом – у Львівській області.
Одним з нових підприємців у Львівській області стане жителька міста Сколе Ольга Онуляк, яка планує відкрити піцерію. Ще у студентські роки дівчина допомагала батькам у кафе та працювала адміністратором італійського ресторану, тож мрія про власний ресторанний бізнес зародилася вже тоді.
«Я дуже хотіла відкрити саме піцерію, але життя склалося інакше – я вийшла заміж, народила донечку і мала за нею доглядати. Протягом трьох декретних років ми з чоловіком отримували допомогу як малозабезпечені, але нас це не влаштовувало, розуміли – тут немає перспективи. У квітні 2017 року ми дізнались про пілотний проект «Рука допомоги» в районному управлінні соцзахисту, де нам порадили звернутись до центру зайнятості за більш детальною інформацією. Після консультацій я зрозуміла, що настав час втілювати мрію у життя», - говорить пані Ольга.
Майбутня підприємниця підійшла до справи відповідально. Після аналізу ринку у рідному місті Ольга дійшла висновку, що ідея з піцерією вдала, оскільки піцерійна інфраструктура тут малорозвинена і жодного спеціалізованого закладу харчування немає, хоча попит на піцу зростає.
«Це буде перша піцерія у місті. Великою перевагою стане сааме спосіб виготовлення - в печі на дровах, як це роблять в Італії. Асортимент буде великий, що задовільнить будь-які смаки. Також ми включимо до меню супутні страви, яких немає в інших закладах,що принесе нам додатковий дохід та наплив клієнтів», - ділиться планами учасниця проекту «Рука допомоги».
Сім’я майбутніх підприємців змогла максимально заощадливо спланувати стартові витрати на заклад без втрати привабливості для клієнтів. Так, піцерія буде знаходитися біля будинку Ольги, що звільнило її від купівлі дорогої земельної ділянки або оренди.
«Цей проект допоміг мені розпочати власну справу, повірити, що все можливо, що треба мати бажання, працювати і все вийде. Я дуже рада, що зможу сама забезпечити свою сім'ю, заробити стабільний дохід та позбавитися статусу малозабезпеченої. Хочу йти вперед, розвивати свою справу і досягти високих результатів», - поділилася учасниця проекту.
Проект «Рука допомоги» - це можливість змінити своє життя на краще, влаштуватися на роботу, взяти участь у оплачуваних громадських роботах або втілити свою давню мрію і стати бізнесменом. Це дозволить забезпечити собі та своїм дітям краще майбутнє. Завдяки простому механізму, який використовується у проекті, шлях до успіху стає максимально коротким при бажанні працювати та брати відповідальність на себе.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора