Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Володимир Гройсман: Енергетична блокада не має нічого спільного зі справжнім патріотизмом, а підіграє інтересам Російської Федерації

Дата: 01.03.2017 10:32
Кількість переглядів: 717

Фото без описуЕнергетична блокада не має нічого спільного з патріотизмом, а грає на руку Росії, змушуючи Україну закуповувати необхідне їй вугілля у країни-агресора за підвищеною ціною. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вимагає від організаторів енергетичної блокади не підігравати інтересам Російської Федерації.

На цьому Глава Уряду наголосив під час наради щодо проблемних питань діяльності підприємств металургійної промисловості та енергетики у зв'язку із блокуванням вантажних перевезень з тимчасово окупованих територій України.

"Я вважаю, що це не має нічого спільного з патріотизмом. Я не виключаю, що ті, хто сидять на рейках, мають своє логічне бачення щодо патріотизму. Але ті, хто це організовує, я вважаю, працюють проти України. І наслідки, які ми будемо мати, є очевидними: підрив національної валюти, зупинка економічного зростання, зменшення надходжень до бюджету, соціальні програми – можемо за них забути, [скорочення] робочих місць, – наголосив Володимир Гройсман. – Треба, щоб кожен громадянин чітко усвідомлював, які наслідки ця ситуація буде мати".

За його словами, організатори перекриття доріг свідомо або несвідомо підривають  незалежність країни.

"Мене дивує позиція деяких політичних представників, які абсолютно не пояснюючи реальний стан справ, які буде мати наслідки блокада, намагаються сьогодні якимось чином підігравати росіянам, – наголосив Прем’єр-міністр. – Деякі політики з політичної партії "Самопоміч" абсолютно, як по нотам, говорять те саме, як говорять російські бойовики. Можливо, це випадковість, але я в такі випадковості не вірю. Дуже важливо, щоб ми розуміли, хто несе за це політичну відповідальність".

Глава Уряду зауважив, що за організацією блокади стоять конкретні люди. "Іноді мені здається, що у деяких політиків, які говорять про себе, що вони є європейці, є бажання розколоти Україну на князівства", – сказав він.

Володимир Гройсман зауважив, що Російська Федерація веде проти України війну на декількох фронтах: військовому та економічному. Так, для українських товарів були закриті ринки та транзит. "Сьогодні завдання Російської Федерації – знищити Україну як державу і економічно, і соціально, підірвати нормальні можливості до нашого розвитку", – зазначив він.

Він зауважив, що представники російських бойовиків використовують сценарій замороженого конфлікту, повторення на Донбасі сценарію Придністров'я. "Хто від цього буде страждати? Україна і українці. Насправді, наше завдання – повернути Донбас в Україну. Те, що сьогодні підприємства виробляють в українських надрах вугілля, яке конче сьогодні потрібне для України і українців, не має бути предметом тиску і шантажу на Україну", – підкреслив Володимир Гройсман.

Як засвідчили представники металургійної галузі, енергетична блокада змушує українські підприємства за завищеними цінами купувати вугілля у Росії, щоб компенсувати збитки.

Так, після зупинки постачання ПрАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь" було змушене звернутися за вугіллям до двох основних виробників – Росії та США, зазначив Генеральний директор Енвер Цкітішвілі. При цьому за одну добу ціна на вугілля та коксу у Росії була підвищена на 37%.

"Таких випадковостей не буває. Так не відбувається, коли перед цим спочатку виводять з роботиАвдіївку, після цього – блокада, потім приходимо за закупкою – ціна така, що не можемо придбати", – зазначив Генеральний директор ПрАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь" Енвер Цкітішвілі.

Також унаслідок зупинки постачання вугілля та недостатньої кількості електроенергії через блокаду було знижено обсяги виробництва на ПрАТ "Авдіївський коксохімічний завод", зазначив Генеральний директор Муса Магомедов.

Лютий місяць підприємство закінчило зі збитком 178 млн грн через зміну структури постачання вугілля. З 1 березня чверть колективу – 1 тис. людей – буде переведена у простій.

"Я не знаю, коли я зможу прийти до нормальної діяльності, коли я зможу заробляти гроші, платити податки і разом з нашими ЗСУ тримати лінію оборони. Я насправді не розумію, що роблять ті люди, які зараз блокують дороги. Мені здається, що вони ллють воду на млин нашого північного сусіда, розуміючи, що якщо у нас немає цього вугілля, то найкоротший і найшвидший шлях – це вугілля з Росії, – сказав Генеральний директор на ПрАТ "Авдіївський коксохімічний завод". – Ця блокада, на мій погляд, – пряма підтримка Росії в тій безкінечній війні, яка вже ведеться".

ПрАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" через блокаду зазнало збитків на близько 4млн грн щодобово. Ці ресурси могли бути спрямовані на інвестиційні та соціальні проекти, у свою чергу зазначив Генеральний директор Юрій Зінченко.

Збитки підприємства впливають на майбутні відрахування податків до місцевого та загальнодержавного бюджетів. Загалом лише у Маріуполі близько 100 тис. людей залишаться без засобів до існування, якщо підприємства почнуть зупинятися.

"Блокада завдає великого удару по економіці України, енергобезпеці, інвестиційному клімату і, як результат, добробуту українців. [Зупинка роботи підприємств] – це змушена необхідність України виходити на зовнішні ринки для закупки не менше 9 млн тонн антрациту. Це означає, що негайно ціна на антрацит виросте мінімум на 30% на зовнішніх ринках. Найбільш очевидна альтернатива – це Росія. Я не здивуюся, якщо те вугілля, яке ми добували на своїх шахтах, опиниться через поставки з Росії. Ось до чого призводить ця блокада. І за це заплатять українці. Тому що закуповувати вугілля удвічі дорожче ми будемо змушені, бо працювати в енергобалансі України без антрацитового вугілля неможливо", – підкреслив Генеральний директор ТОВ "ДТЕК" Максим Тімченко.

"Мова йде про те, що ми отримуємо вугілля з наших українських надр і кошти за продукцію і за вугілля потрапляють в українські підприємства, які зареєстровані в Україні, і на рахунках українських банків. У випадку, коли рейки перекрили, ми змушені закуповувати не наше вугілля, а є лише два шляхи його придбати: або у США, або в Росії. Тобто фактично блокада спонукає купувати вугілля в Росії", – наголосив Володимир Гройсман.

"Якщо мета блокадників зупинити розвиток економіки Росії, то де логіка? Сьогодні перекривши постачання, [українські] підприємства мають по світу шукати, і зокрема в Росії, купувати вугілля за валюту. Так, а де тут тоді патріотизм? Якось не відчувається. Це теж питання, про яке має подумати кожен український громадянин. Ми усі патріоти у більшості своїй, але є патріотизм, а є псевдопатріотизм, який намагаються нав'язати усім і вся для того, щоб підірвати економіку України", – підкреслив Прем’єр-міністр.

"Що вони досягли? Коли мова йде про публічний контроль переміщення товарів, у мене немає жодного сумніву, що це правильно, щоб не було жодної контрабанди, жодної зброї, вибухівки, я згоден. Але коли мова йде про те, що в наших українських надрах є вугілля, яке нам треба, щоб забезпечити металургійний комплекс, тепловиків, виробляти електроенергію в країні, і це блокують завезти з України в Україну? І вони навішують людям інформацію, що це торгівля на крові", – зазначив Глава Уряду.

Втрати від енергетичної блокади сягають мільярдів гривень для Державного бюджету, наголосив Глава Уряду. "Якщо ці мільярдні втрати лягають на бюджет, це хто буде сплачувати? Кожен український громадянин. Кожен український громадянин щось недоотримає від цієї блокади: військовий недоотримає, лікар, ДСНС-ник, який рятує життя іншим і так далі", – підкреслив Володимир Гройсман.

"Коли ми говоримо про економіку, наслідки для металургії – це все наслідки проти українців. Нам треба фінансувати безпеку і оборону нашої країни. Визначена сума дорівнює 5% від ВВП. Якщо ВВП зростає, інвестиції у безпеку зростають, якщо ВВП падає – інвестиції в безпеку падають. Це все пов'язано з якістю життя", – навів приклад Глава Уряду.

Економіка України тільки почала виходити на позиції відновлення і зростання, що дозволило почати акумулювати ресурси для забезпечення розвитку держави, зазначив Глава Уряду.

У 2017 рік завдяки економічному зростанню Уряд визначив своїми пріоритетами зокрема здійснення пенсійної реформи, капітального ремонту країни та оновлення інфраструктури, ремонту і будівництва доріг. Заплановано близько 3 млрд грн інвестицій у стимулювання виробництва сільськогосподарської техніки, ці кошти також будуть додатково направлені в економіку. Передбачено оновлення вагонного парку ПАТ "Укрзалізниці". На регіональний розвиток – реконструкцію, будівництво різноманітних об'єктів на місцях – передбачено 9 млрд грн.

"Ми увесь минулий рік займалися, щоб підсилити і пришвидшити економічне зростання в інтересах українців, тепер все те, що ми намагалися робити і робимо, хтось хоче перекреслити такими абсолютно безвідповідальними діями не в інтересах України", – наголосив Прем’єр-міністр.

Він звернувся до тих патріотів, хто фізично блокує шляхи постачання, із закликом проаналізувати реальний стан справ та загрозливі наслідки від такої блокади. "Почуйте, що не так ваша блокада впливає на Росію – навпаки: ваша блокада позитивно впливає на Росію, негативно – на Україну", – зазначив він.

Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд працює над досягненням енергетичної незалежності країни. Щоб її досягти, потрібен час.

"Це тільки за словами політиків, у лапках, якщо їх можна так назвати, по телебаченню вони можуть розповідати, що дуже легко працювати, легко забезпечити українську енергонезалежність буквально за місяць. Але це слова. Насправді нам потрібен відповідний період часу, ресурсів і технологічних рішень для того, щоб Україна стала по-справжньому стала енергетично незалежною. Це наш з вами шлях", – підкреслив він.

Прем’єр-міністр звернувся до організаторів блокади: "Я говорю: я вимагаю від вас, щоб ви перестали підривати незалежність нашої рідної, прекрасної країни. Я думаю, що не один, хто цього вимагає сьогодні – мільйони українців хочуть жити в спокої. Мільйони українців хочуть миру, але миру, який можна буде досягнути за рахунок звільнення нашої територій від агресора. Для цього Україна має бути сильною іоборонно, і економічно. Тому, колеги, не підігравайте росіянам, не підривайте зсередини Україну і дослухайтеся до реального стану справ, який ви загалом спровокували. Ви спровокували сьогодні проблеми, які торкнуться сотень тисяч українських сімей, а можливо, і мільйонів".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора