Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Якщо роботодавець не забезпечує вчасно і в повному обсязі працюючих засобами індивідуального захисту?

Дата: 23.05.2019 10:26
Кількість переглядів: 514

???°???????????? ???? ?·?°?????????? j[jhjyf ghfwsЗгідно з колективним договором роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні (засоби індивідуального захисту) ЗІЗ, якщо фактичні умови праці цього працівника потребують їх застосування.

Законом України «Про колективні договори і угоди» чітко визначено відповідальність осіб щодо невиконання умов колективного договору, а саме: у ст. 18 Закону зазначено, що «На осіб, які представляють роботодавця чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи і з вини яких порушено чи не виконано зобов'язання щодо колективного договору, угоди, накладається штраф до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і вони також несуть дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з посади.

На вимогу профспілок, іншого уповноваженого трудовим колективом органу – уповноваженого з питань охорони праці, роботодавець зобов'язаний вжити заходів, передбачених законодавством, до керівника, з вини якого порушуються чи не виконуються зобов'язання щодо колективного договору, угоди».

Статтею 8 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також на роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту.

Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту встановлюють для роботодавця обов'язковий мінімум безплатної видачі ЗІЗ.

 

Підготував страховий експерт

з охорони праці Стрийського відділення

УВД  ФССУ у Львівській області

Височанський М.М.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора