«Посилення правової спроможності громади: крок за кроком до реалізації мети»

Дата: 20.04.2018 10:25

Фото без описуСаме перший крок у такому напрямку зробили нещодавно партнери: Підгорордецька школа та Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. А почалося все із підписання у Підгородецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів договору про співпрацю між цими двома установами.  Директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин та директор цього навчального закладу Ольга Прецель мають надію, що своєю співпрацею започаткують ряд заходів, які дадуть можливість здійснювати зміни у громаді. І в першу чергу йдеться про активізацію учнівської молоді. До слова сказати, ця школа входить до Всеукраїнської мережі програми “Демократична школа».

Тому і не дивно, що Ольга Іванівна охоче відгукнулася на пропозицію партнерства. Вона розуміє, що формування активного громадянина, розбудова демократичного суспільства починається зі школи. І тому виконання одного із пунктів цього документа почалося невідкладно. Так, учні школи, вчителі та батьки стали учасниками семінару на тему: «Посилення правової спроможності громади: крок за кроком до реалізації мети». Проводили його директор центру Марія Николаїшин та заступник начальника відділу «Сколівське бюро правової допомоги» правової допомоги Віра Андрейків. Цікаво, що далі підписантами цього договору планується спільне проведення інформаційно – консультативної сесії, де розроблятиметься Положення про Дитячу громадську раду, яка діятиме при Підгородецькій сільській раді. А згодом передбачені і вибори до складу цієї ради, які відбуватимуться на основі нині діючого законодавства про вибори. Працюватиме дільнична виборча комісія та територіальна виборча комісія, які здійснять підрахунок голосів юних виборців та встановлять результати виборів. І, звісно, будуть задіяні усі суб’єкти виборчого процесу, як у дорослих. Планується, що цей консультативно – дорадчий орган налагодить співпрацю між владою та молоддю цієї громади. Молодь матиме можливість впливати на прийняття рішень місцевої ради, що стане кроком до посилення правової спроможності громади. Зауважимо, що захід відбувся у рамках Програми Правової освіти та правової допомоги, яка реалізовується у Сколівському районі.