Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як отримати компенсацію від держави

Дата: 10.08.2018 10:22
Кількість переглядів: 530

Фото без описуВідповідь на це питання нам надає у рамках проекту «Я маю право!» заступник начальника відділу Сколівське бюро правової допомоги  Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Віра Андрейків. Багато хто з українців сьогодні намагаються економити і рахують чи не кожну копійку… Втім, мало хто знає, що частину податків, сплачених державі, можна повернути. Це зробити досить легко, скориставшись послугою податкової знижки.

Що ж  це таке податкова знижка?

Податкова знижка - це підтверджена документами сума (вартість) витрат, які ви понесли на придбання товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, і на яку вам дозволяється зменшити свій загальний річний оподатковуваний дохід за цей же рік.

Якщо ви правильно оформите документи, то протягом 60 днів вам перерахують гроші, які вам належать.

Хто може скористатись даною послугою?

Право на отримання податкової знижки гарантує підпункт 166.3 Податкового кодексу України. Втім, компенсацію отримати зможе не кожен громадянин. Існує чіткий перелік послуг, за які ваші витрати повертаються:

  • якщо ви платите за навчання – причому, не обов'язково навіть своє, а дитини, дружини або батьків, – маєте право повернути частину податків минулого року; втім, витрати на військову кафедру та інші додаткові курси в університеті при отриманні знижки не враховуються;
  • покриваєте витрати за лікування у приватних клініках;
  • придбали доступне житло і оформили на нього кредит? Частину грошей вам також повернуть, але тільки за умови, якщо ви офіційно проживаєте в квартирі чи будинку, який купили;
  • встановлюєте в автомобілі газове обладнання або вирішили переобладнати двигун під біопаливо? Не забудьте зберегти чеки та квитанції – тоді вам теж повернуть частину податку;
  • робите благодійні внески, відрахування в недержавні пенсійні фонди, накопичувальне страхування життя, послуги реабілітаційних центрів і протезування. І навіть штучне запліднення та усиновлення дитини. За все це також можна отримати "податкову знижку".

Сума, яку можна повернути залежить не тільки від витрачених коштів, а й зарплати, з якої сплачуються податки. Її розмір потрібно вказати в декларації в центрі обслуговування фіскальної служби за місцем проживання. Проте, якщо ви є фізичними особами-підприємцями, податкова знижка не надається.

Які документи потрібно подати?

Наприклад, якщо ви хочете отримати компенсацію за витрати на навчання дитини, вам знадобиться: свідоцтво про народження дитини (щоб довести державі, чия це дитина), паспорт, ідентифікаційний код батьків та дитини, договір про навчання, платіжки за навчання, довідка про доходи (що з зарплати дійсно відраховувалися податки) та довідка з банку про картковий рахунок (куди повинні повернути гроші).

Ці документи потрібно подати до сервісного центру податкової інспекції, де необхідно буде заповнити декларацію, і чекати не більше 60 днів на повернення грошей.

У які терміни надаються для подачі документів?

Якщо вашою метою є отримання податкової знижки, то  декларація може подаватися протягом року, наступного за звітним. Наприклад, для отримання податкової знижки за 2017 ви можете подати декларацію до 31 грудня 2018 року.

І візьміть до уваги, якщо ви не подали документи вчасно, то на наступний період така можливість не переноситься (відповідно до п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ). Наприклад, якщо ви не оформили податкову знижку за 2016 рік, то зараз її оформити вже не можливо.

У разі необхідності для захисту своїх прав та інтересів, зокрема, і з цього питання, Ви можете звернутися до Сколівського бюро правової допомоги . Фахівці бюро приймають за адресою: м. Сколе, вул. Чайківського, 6.   

 Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора