На Сколівщині урочисто відкрили XІX Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Дата: 12.11.2018 10:17

Фото без описуФото без опису09 листопада, в День української писемності та мови, відбулося урочисте відкриття XІX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика на батьківщині засновника конкурсу, відомого українського мецената в смт.  Верхнє Синьовидне. Петро Яцик твердив: «Наша прекрасна мова – солов’їне слово – витворена славними пращурами, виплекана національними світочами думки та духу, увібрана нами з материнським молоком, не може і не повинна бути ущемленою і зацькованою, спаплюженою і розчавленою нині – в самостійній Українській державі… Існуючи та працюючи заради цього все своє життя, я свято вірив: замість того, щоб цілий вік нарікати на темряву, краще засвітити бодай одну свічку – й на світі менше стане темряви…»

Фото без описуМинуло багато років від дня смерті великого мецената, палкого цінителя української культури, якого знав цілий світ. Проте його ім’я назавжди залишиться «прапором» патріотичного турніру, бо саме він запалив свічку Міжнародного конкурсу з української мови, метою якого є сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу.

В заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Володимир Крушельницький, заступник  голови районної ради Юрій Допілко,  голова ради Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини, віце-президент Ліги українських меценатів Михайло Ватуляк, в.о. начальника  відділу  освіти   райдержадміністрації  Іван Шило,  завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти  райдержадміністрації Ліліана Іванютенко,  представники громадськості,  педагоги та  учнівська  молодь.Фото без опису

Фото без опису Відтак  свято української писемності та мови продовжилось в Районному народному домі «Бескид» м.Сколе  святковим концертом  «Дай нам мудрості й сили, мово рідна», який представила  талановита учнівська молодь Сколівщини.