Безпечне святкування Івана Купала - мешканців Львівщини закликають дотримуватися правил безпеки на воді

Дата: 07.07.2017 10:07

Напередодні народного свята Івана Купала, під час якого заплановано проведення  заходів і розважальних програм на водних об’єктах зі залученням великої кількості населення, департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА закликає мешканців області дотримуватися правил  безпеки на воді.

«Сумна статистика свідчить про збільшення випадків загибелі людей з початком літнього сезону відпочинку на воді. Упродовж червня поточного року під час купання на водних об’єктах області загинуло 15 осіб. Загалом від початку 2017 загинуло 24 особи, з них 4 дитини»,- наголосив Олександр Харчук, т.в.о директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є купання в необладнаних, неперевірених місцях і місцях, де купання заборонено, купання в нетверезому стані, пустощі на воді, купання дітей без нагляду дорослих.

Правила безпеки, яких необхідно дотримуватись під час відпочинку на воді:

До купання:

- Перед купанням порадьтеся з лікарем і ретельно дотримуйтесь його порад, купання розпочинайте за температури повітря 25° С і температури води 17-19° С.

- Купайтеся тільки у спеціально відведених та обладнаних місцях.

- За відсутності пляжу, вибирайте чистий пологий берег, попередньо виясніть чи немає на дні коряк, гострого каміння, ям. Засмічене і нерівне дно небезпечне навіть для досвідчених плавців.

- Не купайтеся відразу після прийому їжі і в нетверезому стані.

- Перед купанням корисно полежати і відпочити. Розігрітим входити у воду не радимо.

Під час купання:

- Входьте у воду обережно, зупиніться і швидко зануртеся з головою на неглибокому місці.

- Не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можна не більше 10-15 хвилин.

- Не переривайте купання частими виходами із води і не стійте мокрими на вітрі.

- При судомах не розгублюйтесь, намагайтеся утриматися на поверхні води, кличте на допомогу.

- Потрапивши у сильну течію, не боріться проти неї, а пливіть за течією, наближаючись до берега.

- Потрапивши у вир не розгублюйтесь, наберіть побільше повітря в легені, зануртесь у воду і сильним ривком в бік, за течією виходьте з виру та випливайте на поверхню.

- Не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки.

Після купання:

- При виході із води витирайте досуха тіло, розітріть його долонями чи рушником, швидко одягніться і пройдіться.

- Не лежіть після купання на сонці.

- Якщо хочете прийняти сонячну ванну, полежіть на сонці до купання, а після купання відпочиньте у затінку.

Поради та правила для тих, хто катається на човнах, моторних катерах та скутерах:

- Перед тим, як сідати у човен, огляньте його та переконайтесь у його придатності, перевірте наявність весел, кочетів, черпака для відливу води, рятувальних засобів (рятувальне коло, рятувальний жилет).

- Посадку у човен проводьте обережно, ступаючи на середину настилу. Сідайте на лавку рівномірно. Не можна сідати на борт човна.

- Той, хто знаходиться за веслами, повинен пам’ятати про відповідальність, уважно дивитись вперед і не допускати зіткнень з перешкодами та іншими човнами.

- Якщо човен перевернувся, в першу чергу надайте допомогу тим, хто не вміє плавати, утримуючись за борти човна кличте на допомогу і загальними зусиллями штовхайте човен до берега, на мілину.

Заборонено:

- перевантажувати човен понад встановлену норму.

- перетинати курси катерів, близько підходити до них.

- пересідати на воді з одного човна на інший, переходити в човні з місця на місце, розкачувати човен.

- користуватися човном особам в нетверезому стані, а також дітям до 14 років без супроводу дорослих.

Особи, які не вміють плавати, повинні сідати у човен, надівши на себе рятувальний жилет (пояс).

Організатори святкових заходів та власники водних об’єктів персонально відповідають за охорону життя людей, їх безпеку та забезпечують роботу відомчих рятувальних постів.

Про всі нещасні випадки на воді телефонуйте за номером (032) 275-82-13, (0230) 4-11-46, (097) 017-00-20 до Центральної рятувально-водолазної служби Львівської області.