Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У львівському питанні не повинно бути політики. Це питання надання якісних послуг своїй громаді, - Геннадій Зубко

Дата: 21.06.2017 09:58
Кількість переглядів: 172

Фото без опису«Ситуація, яка склалась у Львові є викликом для реформи децентралізації. Адже ми передаємо повноваження, можливості, ресурси і фінанси на місця, але разом з тим держава завжди приходь на допомогу будь-якому органу місцевого самоврядування, коли є виклик, коли є надзвичайна ситуація. Так було в Авдіївці, Балаклії, інших містах. Важливо, щоб органи місцевого  самоврядування були спроможні і працювали,  щоб надати свій громаді  якісну  послугу у будь-якому напрямку. Тож виникає питання: або на місцях здатні вирішувати питання, або ми повертаємось у часи до реформи? У львівському питанні не повинно бути політики, це питання господарське, питання надання місцевою владою якісних послуг мешканцям громади» - на цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, звертаючись до голів ОДА, представників регіональних органів влади та місцевого самоврядування, виступаючи на панельній дискусії з децентралізації.

Він зазначив, що потужна і креативна громада Львова сьогодні опинилися заручником управлінської ситуації і їй потрібна допомога. Віце-прем’єр-міністр переконаний, що органи місцевого самоврядування мають довести спроможність, маючи кошти і повноваження, вирішувати внутрішні питання, що стосуються безпосередньо інтересів громади, вирішувати пріоритетні питання громади. «Ми зробимо усе, що залежить від Уряду в частині координації дій і допомоги Львову. Кошти у Львова є – 369 млн гривень на залишках казначейських рахунків міста. Можливості будувати новий проект також є. ЄІБ має у шорт-листі проект із будівництва Львівського сміттєвого полігону. Але це – також і питання часу. Але проблему потрібно вирішувати сьогодні. Необхідно налагодити комунікацію і співпрацю із навколишніми громадами, а також – із сусідніми, з інших областей, де зможуть під час будівництва тимчасово приймати сміття», - зауважив Геннадій Зубко.

За його словами, питання співпраці громад не можливо вирішити адміністративним шляхом. «Тому закликаю усі зацікавлені сторони, зокрема, Асоціацію міст України, як координаційний орган із значними повноваженнями, долучитися до цієї співпраці й розробити відповідну маршрутну карту з вирішення проблеми», - підкреслив Геннадій Зубко.

Додамо, що завтра, 21 червня, Львівщину з робочим візитом відвідає Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора