Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

"В однім самопочутті нації": урочиста академія до Дня Соборності України

Дата: 23.01.2017 09:55
Кількість переглядів: 268

Фото без опису22 січня Львівщина відзначає День Соборності України. Заходи відбувалися упродовж дня і завершилися урочистою святковою академією "В однім самопочутті нації" у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

На урочистості завітали керівники Львівщини 1990 – 2015 рр., чинні керманичі області: голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова ЛОР Олександр Ганущин, громадські діячі, духовенство, військові.

У вітальному слові голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка торкнувся теми становлення Української держави, зокрема творення армії, економічного зростання, агресії Росії та ін.

"Ми вступили у рік 100-річчя української революції. Така символічна дата дає нам можливість не тільки проаналізувати минуле, але і зрозуміти сьогодення та заглянути у майбутнє, щоб наступні 100 років не були історією визвольних змагань українців, а етапом творення та врешті утвердження процвітаючої суверенної соборної Української держави з професійними, мудрими та заможними людьми.

Чому українська революція 17-20 років не утвердила Українську державу? Тут типова відповідь – "не було єдності", не відображає всієї суті того, що призвело до краху української мрії початку ХХ століття.

Ключова відповідь – це неготовність самих людей усвідомити, що українці – єдиний народ що споконвіків живе на цій землі, і може опиратися лише на власні сили, відстоювати власні інтереси та йти за своїми власними поводирями.

За нерозуміння і не усвідомлення цього українці заплатили голодомором 20-х, 30-х і 40-х років, розстріляним відродженням 30-х, загибеллю армії УПА, покаліченими "шестидесятниками" і, врешті, Другою світовою війною, яка двічі пройшлась фронтом по українській землі, коли двоє фашистських і російських загарбників боролися між собою, а горіли українські села та міста і гинули невинні українські люди.

Але волею долі і Божим провидінням нам було подаровано проголошення відновлення Української Незалежності 1991 року.

І хоча ми дуже часто критикуємо себе за, нібито, втрачені 25 років української Незалежності і плачемо над втраченими шансами, але насправді у 1991 році усвідомлено голосувала за Незалежність лише Галичина і тільки потім, крок за кроком почергового до нас доєдналися, Київ, Північна і Центральна Україна, а тепер Схід і Південь нашої землі.

Якщо б агресія Росії відбулася 25 років тому, за Україну воювали б лише западенці, а тепер «бандерівцями» усвідомлюють себе і харків’яни, і дніпряни – і це найбільший результат наших 25 років незалежності.

Але самоусвідомлення і самоідентифікація ще не стали незворотними, тому сьогодні, у роковини Злуки українських земель у єдину соборну державу ми повинні розуміти:

- Боротьба за владу не може бути боротьбою проти держави, а критика влади не може бути нівелюванням управління державою і дискредитацією владних інституцій. І перше переконання, яке потрібно усвідомити українцям – держава не може існувати без органів управління, які не можна дискредитувати як владні інституції самостійної держави.

- Творення армії – непростий тривалий процес, який передбачає перетворення «отаманщини» у структуровану керовану силу, яка забезпечена технічно та з високим моральним духом здатна виконати завдання з визволення окупованих земель. І друге переконання – героїзувати потрібно не лише добровольців, чий внесок є величезним, але й, найперше, бійців регулярної армії, які виносять основний тягар війни і лише вони здатні перемогти грізного московського окупанта.

- Економічне зростання – не миттєвий процес за чиїмось наказом та волею однієї людини, а довготривале перелаштування економіки, яке потребує часу, професійності та великої праці людей. Тому, по-третє, не можна скотитися до популістських гасел, які гарно звучать, але ведуть у гіперінфляцію та економічний колапс, а крок за кроком творити власний ринок товарів, робіт і послуг та завоювати чужі ринки товарів та капіталів. І кожен на своєму робочому місці повинен бути справжнім професіоналом.

- Віра у добрих помічників ззовні, як правило, завершується крахом надій та ілюзій,  а часто і окупацією колись дружніх держав. Тому, по-четверте, лише власна праця і надія на власні сили покличе в допомогу друзів, бо в цьому світі допомагають лише сильним, а слабких поневолюють.

- Непрофесійні крикуни, які в своєму житті не зробили нічого для держави, родини, дуже часто свою безпорадність прикривають гламурною бравадою про захист суспільства, людини, а деколи і країни. Тому, по-п’яте, роздивіться і віднайдімо справжніх лідерів, які не галасливими фразами, а невтомною щоденною працею люблять Україну і зробімо кожен на своєму місці все, що від нас залежить саме у цей час і в цю хвилину.

100 років тому українці не засвоїли, а може не знали цих уроків, які нам так категорично, а деколи і жорстоко припіднесла її величність – історія. Від нас українців ХХІ століття залежить чи добре вивчили ми свою історію і зробили із неї висновки, щоб вийти із нинішніх випробувань єдиною згуртованою нацією – носієм суверенності і соборності, символом якої є 22 січня 1919 року, коли воєдино з’єдналися ЗУНР і УНР, щоб для нас створити символ надії і перемоги – українську самостійну соборну державу сьогодні і навіки", - наголосив Олег Синютка.     

На виконання Указу Президента України керівник області вручив державні нагороди громадським діячам, працівникам культури, науковцям, тренерам спортсменів за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю.

У  мистецькій частині академії дарували свою творчість народний артист України Богдан Козак, балет Ірини Мазур "Життя", український вокальний дует, лауреат премії імені Василя Стуса "Сестри Тельнюк" у складі заслужених артисток України Лесі та Галини Тельнюк і співак Назар Савко.

Завершилася академія спільним виконанням Гімну України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора