Держгеокадастр оновив нормативно-грошову оцінку земель 179 населених пунктів області
Цього року Головне управління Держгеокадастру у Львівській області забезпечило оновлення нормативної грошової оцінки земель 179 населених пунктів області. У 2018 році землевпорядниками організовано та завершено роботи з коригування (оновлення) нормативної грошової оцінки земель 179 населених пунктів Львівської області. Ці роботи здійснюються за підтримки Львівської облдержадміністрації, Львівської облради, взаємодії Головного управління Держгеокадастру у Львівській області з місцевими радами в частині погодження сесіями технічної документації та прийняття радами відповідних рішень, виділення коштів.
Загалом, цього року, необхідно було оновити цю оцінку земель у 210 населених пунктах Львівської області.
Із цієї кількості, станом на 1 листопада, повністю завершено роботи для 179 населених пунктів Львівщини (85% від потреби), 16 технічних документацій перебуває в роботі, для інших населених пунктів розроблено технічні документації, що очікують затвердження на сесіях місцевих рад. Також у 9 населених пунктах відбувається зміна меж (після їх затвердження місцевими радами буде розпочато роботи з проведення повторної нормативної грошової оцінки), НГО не розробляється або населені пункти відсутні.
Довідково:
На території Львівської області повністю проведено нормативну грошову оцінку земель всіх, 1928-ми, населених пунктів області.
Базова нормативна оцінка проведена для всіх міст, сільських населених пунктів Львівської області.
Наступного року потребуватиме коригування НГО у 361 населеному пункті Львівщини.
Нормативна грошова оцінка земель є базою для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються в оренду.
Після проведення НГО місцеві ради приймають рішення та затверджують розмір плати за землю у відсотках до неї. Після проведення повторної нормативної грошової оцінки земель суттєво зростають находження до бюджетів.
Згідно чинного законодавства нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років.