Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мешканців Львівщини застерігають від випалювання сухостою

Дата: 03.04.2019 09:51
Кількість переглядів: 545

Фото без описуНедотримання правил пожежної безпеки та необережне поводження з вогнем, зокрема навмисне підпалювання сухої трави у більшості випадків призводить до загоряння торфовищ, лісової підстілки, лісу та сміттєзвалищ, що може призвести до масштабних пожеж, які становитимуть загрозу не лише довкіллю, житловим будинкам та інфраструктурі, але й життю і здоров’ю людей, особливо тим, хто має серцеві та алергічні захворювання і проблеми з дихальними шляхами.

Загалом з початку року в області обліковано 677 пожеж в екосистемах, із них 29 пожеж на торфовищах загальною площею понад 224,0 га.

З метою запобігання випадкам самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків вживаються заходи із контролю за дотриманням мешканцями області природоохоронного законодавства.

Звертаємо Вашу увагу, що порушення правил пожежної безпеки тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а саме за: 

порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб – від 255 грн до 850 гривень.

знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 595 грн до 1 020 гривень.

самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 гривень. Ті самі дії,  вчинені в межах територій та об’єктів природно–заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн, на посадових осіб від 1190 грн до 1700 гривень. 

Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від  5100 грн до 8500 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Період особливої пожежної небезпеки буде тривати до жовтня включно.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню.

Станом на 2 квітня поточного року за самовільне випалювання сухої рослинності до адміністративної відповідальності у Львівській області притягнуто 55 осіб. На порушників накладено штрафи на загальну суму більше 10,0 тисяч гривень.

Департамент з питань цивільного захисту в черговий раз застерігає мешканців не спалювати сухостою, та пам’ятати про шкоду, яка завдається природі внаслідок пожеж в екосистемах.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора