Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До відома власників невитребуваних паїв

Дата: 08.02.2019 09:40
Кількість переглядів: 970

Фото без описуПоняття «невитребувані паї» врегульовується новою редакцією Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (далі – Закон). До категорії невитребуваних земельних часток (паїв) відносяться:

- земельні частки (паї), на які громадяни, які мають право на земельну частку (пай) відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, не отримали сертифікатів чи іншим чином не заявили свої права на земельну частку (пай);

- земельні частки (паї), на які вже сертифікат отриманий, але власник сертифікату не розпорядився ним належним чином (не подана заявка про виділення в натурі для передачі в оренду чи для сумісного обробітку).

За новою редакцією вже згаданого Закону невитребувані паї можуть передаватися в оренду за рішенням відповідної сільської, селищної та міської ради.

Раніше, до змін законодавства від 01.01.2019, таким правом були наділені також місцеві державні адміністрації (щодо земельних часток (паїв), що знаходяться за межами населених пунктів).

За змістом статті 13 Закону передання в оренду невитребуваних земельних часток (паїв) здійснюється лише після формування їх у земельні ділянки. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Таким чином, положення Закону надають право орендарю зареєструвати своє право оренди, що, в свою чергу, зможе захистити від передачі невитребуваного земельного паю одночасно іншій особі.

Строк оренди встановлюється до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про це обов’язково має бути зазначено в договорі.

Наголошуємо, Законом визначається, що усі власники невитребуваних земельних часток (паїв) повинні будуть оформити (зареєструвати) право власності на відповідні земельні ділянки до 01 січня 2025 року. Якщо до цього часу власник невитребуваної земельної частки (паю) не зареєструє своє право власності, то він вважатиметься таким, що відмовився від земельної ділянки.

Що ж стосується власників невитребуваних земельних часток (паїв), які пропустили встановлений Законом строк оформлення свого права власності, з поважної причини, суд може визначити додатковий строк достатній для його оформлення. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора