Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Національна академія Сухопутних військ імені Гетьмана Сагайдачного була, є і буде – Президент

Дата: 17.07.2017 09:12
Кількість переглядів: 195

Фото без опису Жодних трансформацій, реформування чи перенесення львівської Національної академії Сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного не буде, наголошує Президент Петро Порошенко.

«Жодного курсанта, жодного викладача, жодного військового, жодних учбових механізмів ніхто не забере з академії. І не дозволю це зробити разом з Міністром. Нам потрібно більше танкістів. І де, як не у Львові, виховувати не тільки фахівців, але й патріотів?», - заявив Глава держави під час відвідання Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» в ході робочої поїздки до Львівської області.

«І в планах не було, не дозволив би це робити, будь-які нападки на львівську академію. Моя позиція, як позиція Верховного Головнокомандувача незмінна – Національна академія Сухопутних військ імені Гетьмана Сагайдачного була, є і буде», - додав Петро Порошенко, зауваживши, що заяви про її перенесення не відповідають дійсності.

Президент підкреслив, що академія є не лише гордістю міста Львова, а й гордістю області, країни, адже готує кращих фахівців військової справи. «Для мене це надзвичайно важливо. Восьмеро випускників академії стали Героями України. На сьогоднішній день це кожен шостий з героїв, які отримали це високе звання в бою за останні три роки», - констатував він.

Глава держави зазначив, що разом зі зростанням престижу військовослужбовця подвоївся і набір в академію. «Ми значно збільшили кількість курсантів, які зараз навчаються в стінах цього славетного учбового закладу. Конкурс на окремі професії сягає 48 осіб на одне місце. Це є престиж академії, це є престиж військової праці, статусу українського військовослужбовця», - сказав Петро Порошенко.

Він також повідомив, що за його дорученням лише за останній рік Міністр оборони виділив 90 млн грн. на додаткове фінансування навчального закладу, а в якості учбових приміщень було введено в експлуатацію 14 тис. квадратних метрів нових площ. «Це демонструє і моє, як Верховного Головнокомандувача, і Міністра, і Начальника Генерального штабу ставлення до академії», - наголосив Президент.

Президент вважає, що одним із свідчень значимості академії є також і присвоєння їй у 2015 році статусу національної. «Офіцерів в Збройних Силах не вистачає, в тому числі офіцерів-танкістів. Тому прийнято рішення підвищити статус харківського факультету до інституту (факультет військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» - ред.). Але хочу окремо наголосити – аж ніяк це не зачепить львівську академію, бо там готуються механіки, а тут готуються командири танків», - також підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко наголосив, що львівська академія зберегла атмосферу, в якій виховуються мужні українські воїни. «Справа не тільки в унікальній навчальній базі. Справа не тільки в матеріалі, бо можна придбати найсучасніший танк. Але якщо ти не будеш мати воїна-професіонала і патріота – це буде просто залізо. Головне в даному випадку – це атмосфера», - наголосив Президент. Він зазначив, що виховання патріотизму є життєвонеобхідним компонентом для формування справжніх захисників Вітчизни – сильних не лише бойовим вишкілом, але й українським духом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора