Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Виповнюється річниця від смерті відомого художника Євгена Безніска

Дата: 12.07.2017 09:11
Кількість переглядів: 138

Фото без опису11 липня виповнюється 2 роки із дня смерті відомого художника та митця Євгена Безніска. Український графік, лауреат Шевченківської премії, творець національного візуального мистецтва – Євген Безніско у пастельних портретах Митрополита Андрея Шептицького, Йосифа Сліпого, Папи Івана Павла ІІ підкреслював, що мистецтво має завжди національне обличчя. 

Вагоме місце у житті і творчості митця займає Тарас Шевченко з постаттю якого художник мав тісний зв’язок, втілюючи на папері образи до творів Кобзаря.

Помер художник на 77-му році життя.

Довідково

Євген Безніско − народився 19 жовтня 1937 у Кагарлику Київської області. У 1955 - закінчив Республіканську художню середню школу ім. Т. Шевченка, у 1964 - Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, факультет монументального живопису. Автор великої низки портретів визначних культурних і громадських діячів України: працював над офортами та ліногравюрами за мотивами творів І. Франка, Л. Українки, В. Стефаника, Т. Шевченка. Автор пам'ятника  Юрію Дрогобичу, мозаїк на меморіальному цвинтарі Січових Стрільців на горі Маківка  та у меморіальній каплиці жертвам НКВС в Золочівському замку. У 1997 та 2004 роках працював у Чорнобильській зоні (45 пастелей). Роботи Євгена Безніска  зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора