Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Програмі енергозбереження для населення Львівщини – 10 років

Дата: 20.02.2017 09:10
Кількість переглядів: 213

Фото без описуПрограма енергозбереження для населення працює з 2007 року, за цей час нею скористалося понад 29 тис домогосподарств. Про це сьогодні, 17 лютого, розповів перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський під час спільної прес-конференції з керівником Держенергоефективності Сергієм Савчуком.

За словами Ростислава Замлинського, участь у цій програмі взяли понад 29 тис родин області. "Майже 400 млн грн було інвестовано в житловий фонд", - наголосив він. При зростанні житлового фонду щороку приблизно на 15%, обсяги споживання газу населенням не збільшуються.

Завдячуючи спільній роботі ЛОДА з фінансовими і банківськими установами у Львівській області є велика увага до цієї програми. Так, у 2016 році понад 7,2 тис мешканців області отримали кредити за програмою на загальну суму понад 118 млн грн. Із обласного бюджету відшкодували – 16,5 млн грн.

Слід зазначити, що в поточному році триває реалізація механізмів програми, на що в обласному бюджеті передбачили 18 млн грн.

Як повідомив Ростислав Замлинський, цьогоріч відшкодування відсоткової ставки здійснюватиметься в обсязі 5%-20% у залежності від фінансової спроможності територій.

На сьогодні прийнято місцеві програми у Жовківському, Пустомитівському, Миколаївському, Мостиському районах та у містах Львів, Дрогобич, Новий Розділ. Із місцевих бюджетів виділено понад 2,5 млн грн.

Сергій Савчук у свою чергу наголосив, що Львівщина першою серед областей України запровадила надання допомоги домогосподарствам з обласного бюджету на утеплення, і цей досвід був поширений на територію всієї держави.

Крім того, перший заступник голови Львівської ОДА розповів про програму енергозбереження для бюджетної галузі. "Нею передбачається комплексний підхід до впровадження заходів з енергозбереження: проведення енергетичних аудитів, запровадження системи on-line моніторингу споживання енергоресурсів бюджетними установами області, термомодернізація будівель", - наголосив Ростислав Замлинський.

У 2016 році в рамках цієї програми утеплили та реконструювали системи опалення в бюджетних установах області на понад 9,8 млн грн, а також провели енергетичний аудит у 30 бюджетних установах.

Цього року на реалізацію заходів програми передбачили 30 млн грн.

Слід зазначити, що обидві програми розроблені Львівською ОДА спільно з Львівською обласною радою та затвердженні депутатами обласного парламенту.

Нагадаємо, що сьогодні відбувається прес-тур для журналістів з Київщини, а також областей західного регіону до міста Львова на тему: "Історії успішної термомодернізації ОСББ. Львів". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1 / 7
 
 
 
 
 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора