Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Сколівщині тривають навчання в рамках проекту «Сільська освітня новація – надійна європейська інтеграція».

Фото без опису28 і 29 квітня громадські активісти, депутати місцевих рад, небайдужі жителі сіл і міста району мали змогу отримати нові знання під час одноденних тренінгів в с.Коростів і м.Сколе. Заходи відбувались в рамках проекту «Просування реформ в регіони»  Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і Європейської правди за інформаційної підтримки Департаменту внутрішньої і інформаційної політики ЛОДА.

      Під час першого тренінгу «Практичне застосування інструментів демократії участі» після вступної промови керівника проекту Мирослави Багрінець, тренер Володимир Феськов (експерт Інституту політичної освіти) ділився корисною інформацією з наступних тем:  інструменти демократії Фото без описуучасті, як практично брати участь в управлінні громадами, успішні практики місцевої взаємодії влади та громади: досвід ЄС та України.

В с.Коростів  були присутні депутати районної ради, які долучились до участі в тренінгу в ролі виступаючих, зокрема Оксана Клепуц (голова комісії з питань освіти),  Михайло Лучинець і Михайло Арендач, які озвучили ряд першочергових завдань, які треба вирішувати на місцевому рівні, головне з яких – питання децентралізації і утворення ОТГ на Сколівщині. «Розв'язання цих завдань вимагає широкого інформування населення та опанування базових знань з управління громадою, як для представників місцевих само врядувань так і місцевих активістів. Але це завдання неможливо використати сповна без знань про інструменти демократії участі. Тому це питання комплексне, і вирішувати його потрібно системно і постійно – лиш  тоді буде результат» - резюмував Володимир Феськов.

     Дуже насиченим видався тренінг «Прозорість влади і доступ до інформації в контексті євроінтеграції», в роботі якого прийняли участь 23 учасники з різних сільських громад району. Учасники ознайомились із досвідом України та європейських держав з відкритості даних, дізнались про  інструменти громадського контролю за роботою влади, особливості отримання публічної інформації, самоорганізацію і громадські ініціативи, оскарження дій чи бездіяльності органів влади. Безцінними стали поради тренера щодо використання електронних сервісів з реєстрами відкритих даних та використання інформації з них у матеріалах ЗМІ. В ході тренінгу учасники у форматі робочих груп навчались писати інформаційні запити, звернення, спільно досліджували рівень прозорості сайтів у своїх громадах, за допомогою рольових ігор «викривали» корупційні схеми.

Невимушена атмосфера діалогу, де кожен мав можливість висловити свою думку чи позицію, яка була підкріплена професійними порадами, живе спілкування на злободенні теми, нові знання про демократію участі і «ізюминки» практичних навичок, щоб робити владу прозорою, вдале поєднання теорії з практичними прикладами, а також доброзичлива атмосфера, яка сприяла більш ефективному засвоєнню навчального матеріалу – ті позитивні моменти, які залишились у відгуках учасників навчань.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора