ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА - ЗАПОРУКА РОЗВИТКУ ГРОМАД
Вже очевидним є той факт, що розвиток громади в значній мірі залежить від громадянської активності жителів. Своїми думками, як підвищити цю активність, як оживити село в освітньо-культурній, економічній і соціальній сфері ділились учасники практичного семінару, який відбувся в народному домі села Коростів. Захід показав, що коростівці мають мотивацію на позитивні зміни, але бракує знань, досвіду і віри в свої сили.
Жвава і відверта дискусія жителів села засвідчила про головне: прагнення щось дійсно змінити на своїй території і почати з невеликих, але конкретних кроків:
- залучити місцевий бізнес до діалогу і співпраці
- налагодити постійно-діючі джерела інформування жителів села про сільські активності
- провести вже 16 вересня навчання по підприємництву для бажаючих зайнятись СЗТ
- підтримати молодь в організації змістовного дозвілля
- мобілізувати місцеву громаду на вирішення проблеми утилізації сміття
Перешкод на цьому шляху немає, бо жителі села готові незнання долати навчанням з громадянської освіти, досвід здобути під час спільної роботи, а недовіру здолати прикладами успішної діяльності.
Вже наступної неділі зі своїми враженнями щодо навчання на платформі ВУМ online, Відкритий Університет Майдану поділяться перші слухачки Віра Рослякова, Мирослава Свистун, Наталія Калинів, Галина Юрків та Зубик Любомира, які обрали курс «Як правильно поводитись з побутовими відходами. Практикум свідомого громадянина».
Заходи з громадянської освіти відбуваються в рамках проекту «Знання – імпульс для розвитку села», який реалізує ГО Імпульс » за підтримки DVV International Ukraine та сприяння Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.