Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

З 1 січня 2017 року мінімальний розмір заробітної плати 3200 гривень

Днями   завідувач  сектору  доходів і зборів з фізичних осіб  Сколівського відділення  Стрийської  ОДПІ ГУ ДФС у Львівській  області  Роксолана Бандурович  під час зустрічі з  платниками податків  повідомила  про внесення  змін  до  Закону України від 21 грудня 2016 року № 1801-VІІІ ,,Про Державний бюджет України на 2017 рік” щодо встановленого розміру мінімальної зарплати у 2017 році. Зокрема зазначила, що:

- мінімальна заробітна плата у місячному розмірі - 3200 гривень;

- у погодинному розмірі - 19,34 гривні за годину.

Звернула  увагу на те, що мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт) відповідно до Закону України ,,Про оплату праці” від 24.03.1995 р. N108/95-ВР.

Передбачено, що якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.

Розміри заробітної плати та посадових окладів будуть визначатись у співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року. Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2017 році становить (ст.7 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIІІ «Про Державний бюджет України на 2017 рік»): з 1 січня - 1600 гривень, з 1 травня – 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.

Також було повідомлено фізичним особам – підприємцям, що мінімальний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування з січня 2017 року становитиме 704 гривні, як обов’язковий платіж який необхідно сплатити до бюджету та наголосила на недопустимості виплати заробітної плати в "конвертах", адже це позбавлення соціальних гарантій працівника, в т.ч. права на відпустку, на оплату листа непрацездатності та інших гарантій, передбачених чинним законодавством України.

Підвищення мінімальної зарплати матиме ще один позитивний ефект - виведення зарплат із тіні і як результат – скорочення дефіциту Пенсійного фонду і обсягів його державної підтримки.