Яка державна допомога під час здобуття професійно-технічної та вищої освіти передбачена дітям ВПО

Про це ми надалі говоримо із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин, продовжуючи започатковану серію консультативних статей  у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО».

Пані Маріє, розкажіть будь ласка, про що сьогодні ми поговоримо? Ми поговоримо про те, яка підтримка надається державою для здобуття професійно-технічної та вищої освіти студентам з числа ВПО. Зауважу, що така підтримка їм надається відповідно до Порядку та умов надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України 23 листопада 2016 року. Цим нормативно правовим актом передбачено надання дітям ВПО:

• повної оплати за навчання для здобуття професійно-технічної та вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем (рівнем вищої освіти) за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів - у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення відповідно до умов та правил прийому;
  • надання в установленому законодавством порядку пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої освіти та професійно-технічної освіти - у разі зарахування на навчання згідно з угодами, укладеними між вищим навчальним закладом та фізичною або юридичною особою, відповідно до умов та правил прийому;
  • соціальної стипендії;
  • безоплатного забезпечення підручниками;
  • безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
  • безоплатного проживання в учнівських гуртожитках - для учнів професійно-технічних навчальних закладів, проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою у розмірі, визначеному вищим навчальним закладом в установленому законодавством порядку, - для студентів вищих навчальних закладів, курсантів невійськових вищих навчальних закладів за умови, що зазначені у цьому абзаці особи не отримують допомогу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 “Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.

Які документи необхідно надати студентові для того, аби отримати цю допомогу?

Для того щоб отримати чи оформити відповідну допомогу діти з числа ВПО повинні пред’явити тільки довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
У яких випадках припиняється надання допомоги таким категоріям осіб?
Державна цільова підтримка припиняється: у разі відрахування особи з навчального закладу; надання здобувачу освіти академічної відпустки, у тому числі за медичним показанням, або перерви у навчанні; переведення до іншого навчального закладу. У разі поновлення (переведення) здобувача освіти на навчання  до того ж або до іншого навчального закладу  питання надання йому державної цільової підтримки розглядається відповідним навчальним закладом згідно з цим Порядком.

У наступних публікаціях ми продовжимо нашу розмову із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин. А наразі нагадуємо нашим читачам, що першого вересня 2016 року на Сколівщині розпочало діяльність бюро правової допомоги – відділ цього ж  центру. Фахівці бюро приймають за адресою:  м. Сколе,  майдан Незалежності, 9. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. За індивідуальними консультаціями звертайтеся до працівників бюро правової допомоги.