Відвідування сільських рад та шкіл району

В листопаді поточного року директор Сколівської РФ ЛОЦЗ Іванна Тимоцко та фахівці відділу активної підтримки та відділу взаємодії з роботодавцями здійснили 2 кущові виїзди в школи та сільські ради Сколівського району. Були відвідані школи та сільські ради с. Верхнячка, с. Жупани, с. Тухолька та Козівська сільська рада, а також школи с. Підгородці, с. Крушельниця, с. Корчин та смт. Верхнє Синьовидне  з метою проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю та педагогами, а також роботи інформаційного характеру з роботодавцями.

Під час профорієнтаційних уроків учнів інформували про стан місцевого ринку праці та професії, що найбільш затребувані, ознайомили з основною формулою вибору професії, провели експрес-діагностику із застосуванням методів психогеометрії та запропонували школярам можливість проходження психодіагностичного тестування на веб – базовій платформі «Моя професія. Консультаційна мережа», а також дослідили їх професійний вибір.

Така робота в результаті дала можливість співпрацювати з учнями для допомоги їм у процесі вибору сфери майбутньої професійної діяльності та вироблення в школярів свідомого ставлення до праці, професійне самовизначення  в  умовах свободи  вибору  сфери  діяльності  відповідно  до своїх  можливостей,  здібностей  і  з урахуванням  вимог ринку праці.

Зважаючи на те, що ми живемо в туристичному гірському районі, учні називали такі професії як офіціант, адміністратор, покоївка, кухар, фахівці у деревообробній та фермерській галузях.

Що стосується професійного вибору, варто сказати, що учні знаходяться в стані пошуку відповідних до своїх здібностей професій та прагнуть до більш глибшого дослідження своїх професійних навичок, тому фахівці Сколівської РФ ЛОЦЗ активно підтримуватимуть контакти з психологами та соціальними працівниками вищезгаданих шкіл та з кожним учнем, який прагне до дослідження професійних навичок та здібностей.

Також наголосили педагогічним працівникам щодо необхідності спільного з фахівцями служби зайнятості мотивування молоді до вибору затребуваних на ринку праці професій та орієнтування на майбутню роботу в Україні!

У підсумку з директорами шкіл уклали договори про співпрацю з центром зайнятості в реалізації профорієнтаційної роботи.

Людмила Глюдз,

провідний фахівець з профорієнтації