Сколівська районна державна адміністрація
Львівська область, Сколівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Вибори президента: Що потрібно знати?

Початок виборів Президента України.

1. Чергові вибори Президента України відбуваються в останню неділю березня п’ятого року повноважень Президента України. Тобто голосування має відбутися 31 березня 2019 року.

Верховна Рада повинна проголосувати за постанову про початок виборів президента

2. Призначає вибори Верховна Рада не пізніше, як за сто днів до дня виборів. Тобто не пізніше 21 грудня парламент повинен проголосувати за відповідну постанову. Сама кампанія триває дев’яносто днів, і про її початок оголошує Центральна виборча комісія. Це має статися не пізніше 31 грудня 2018 року.

Хто може стати Президентом України?

1. Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг 35-річного віку, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років. Це право реалізується через політичні партії, а також шляхом самовисування. Партія може висунути лише одного кандидата.

2. Для реєстрації в ЦВК кандидату або партії необхідно внести грошову заставу у розмірі двох мільйонів п’ятсот тисяч гривень. У випадку програшу, застава не повертається. Крім того, кандидат повинен надати декларацію про доходи за рік, що передує року початку виборів. Національне агентство з питань запобігання корупції надає інформацію про результати перевірки відомостей, зазначених у декларації. Помилки і неточності, виявлені в декларації, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації.

Кожен громадянин України, що досяг 35-ти років, може обратися президентом 

3. Подання документів закінчується за п’ятдесят п’ять днів до дня виборів. Тобто до 8 лютого 2019 року українці знатимуть усіх кандидатів у президенти.

Агітація

1. Кандидат на пост президента для фінансування передвиборної агітації зобов'язаний утворити свій один виборчий фонд у банку в Києві. Рахунок повинен бути тільки у гривнях.

2. Передвиборча агітація здійснюється за рахунок Держбюджету і виборчого фонду кандидата. Передвиборча агітація може проводитися у таких формах:

1) проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями;

2) проведення мітингів, походів, демонстрацій, пікетів;

3) проведення публічних дебатів, дискусій, "круглих столів", прес-конференцій стосовно положень передвиборних програм та політичної діяльності партій – суб’єктів виборчого процесу чи політичної діяльності кандидатів на пост Президента України;

4) оприлюднення в друкованих та електронних ЗМІ політичної реклами, виступів, інтерв’ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій та повідомлень;

5) розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань;

6) розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами;

7) проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач.

2. Забороняється:

1) поширювати матеріали, що містять заклики до ліквідації незалежності України, зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підриву її безпеки, незаконного захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства та розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення;

2) розповсюджувати завідомо неправдиві відомості про кандидата;

3) проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора