Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

У застосуванні реєстраторів розрахункових операцій у 2017 році відбулись зміни

Про це  повідомила  головний  державний інспектор  Сколівського  відділення Стрийської ОДПІ  Марія  Іванів відповідаючи  на запитання  відвідувачів Сколівського  центру обслуговування  платників. Як було повідомлено до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» внесено зміни, а саме: з 1 січня 2017 року розширено коло суб’єктів господарювання, які зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. У це коло потрапили всі торговці технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту.

При розрахунках із покупцями такої техніки тепер реєстратори розрахункових операцій повинні будуть застосовувати: виробники (для них скасовано пільгу, передбачену п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»); підприємці – платники єдиного податку незалежно від обсягу доходу (навіть якщо він менше 1 мільйона грн.); фізичні особи, які торгують на ринках за готівку; торговці при продажу техніки в кіосках, із лотків і розносок.

Технічно складними побутовими товарами є непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк. Види таких товарів визначатимуть не продавці і навіть не товаровиробники. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО має розробити Кабінет Міністрів України до 31.03.2017 року.