У Сколівській РФ ЛОЦЗ відбулась нарада психологів

Великий вплив на вибір майбутнього професійного життя для учнівської молоді, відіграє шкільне середовище: друзі, однокласники, вчителі, та звісно психологи, соціальні працівники. Оскільки іще зі шкільної парти, багато з нас обрали свою майбутню професію, важливо, аби цей вибір приніс нас успіх у майбутньому.

Великим дисбалансом на ринку праці, на жаль, є співвідношення  кількості незатребуваних спеціальностей, та реальними вакансіями в регіонах. Статистика свідчить, що 52% осіб, котрі здобули вищу освіту, ніколи не будуть працювати за обраною професією, а згодом взагалі втратять кваліфікацію. Багато з них, зневірившись, виїздять за кордон. Саме тому, правильна профорієнтація молоді, іще зі шкільної парти, формування почуття відповідальності за свій професійний шлях – це результат співпраці шкільних працівників, працівників служби зайнятості та батьків. Нещодавно у Сколівській РФ ЛОЦЗ відбулась нарада психологів району. Зі вступним словом до присутніх виступила директор Сколівської РФ ЛОЦЗ Іванна Тимоцко, привітала гостей, та відзначила головні напрямки співпраці. А це зокрема і можливість тестування учнівської молоді на предмет визначення професійних здібностей, та нахилів, і проведення професіографічних екскурсій, організація презентацій професій, проведення профконсультаційних семінарів (уроків) для учнівської молоді. Під час доповіді, директор філії, ознайомила присутніх з платформою профорієнтації Державної служби зайнятості, котра дає можливість всім бажаючим пройти онлайн -  тестування за різними методиками, для кращого вивчення своїх професійних здібностей та нахилів.

Іванна Тимоцко відзначила, що Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством освіти і науки протягом 2018-2022 років в рамках Концепції державної системи професійної орієнтації населення зобов’язалися спільно реалізовувати заходи з популяризації професійно-технічної освіти. Саме тому профорієнтація учнівської молоді – це пріоритетний напрямок роботи фахівців відділу активної підтримки безробітних, у співпраці з працівниками освітньої галузі.

Лідія Дидів,

начальник відділу