Сколівська районна державна адміністрація
Львівська область, Сколівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Територіально-господарський комплекс району

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Промисловими підприємствами нашого району за 2018 рік реалізовано продукції на загальну суму  665,8 млн.грн, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 119,3 % більше. (2017 р. – 557,9 млн. грн). В загальному обсязі реалізованої промислової продукції області районний обсяг промислової продукції становить 0,7%.

В обсязі реалізованої  промислової продукції:

1) 98,4 % -  займає продукція переробної промисловості, а саме:

 •  73,9 % - виробництво харчових продуктів, напоїв (ТзОВ «Євро Вік»),
 •  12,9 % - оброблення деревини та виробництво виробів з дерева (ДП "Славське лісове господарство", ДП "Сколівське  лісове господарство" ),
 •  9,8 % - машинобудування (ТзОВ «Спецтехсервіс», ТзОВ «Кранова компанія СТС»),
 •  1,7 % - легка промисловість (ТзОВ «Італія Джинс Груп»).
 •  1,2 % -  виробництво та розподілення теплової енергії  (КП "Сколетеплоенерго"),
 •  0,5 % -  водопостачання;  каналізація, поводження з відходами ( КП "Сколе ВКГ ").

Обсяг реалізованої промислової продукції на 1 особу за 2018 рік склав 13,9 тис. грн ( в області – 35,8 тис. грн)

Сприянню економічній активності малих і середніх підприємств, підвищення їх конкурентоспроможності, оновлення основних засобів виробництва та створення сучасних робочих місць  є запровадження заходів Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області. У рамках Програми проводиться відшкодування відсотків по кредитах малого бізнесу. Програма поширюється і на учасників  АТО, які є реєстровані як підприємці. Учасником даної Програми є ТзОВ «Клондайк-Захід», яке придбано автомобіль вартістю 750,0 тис. грн.

Програма підвищення конкурентоспроможності працює і у 2019 році.

Основним завданням на 2019 рік є сприяння розвитку промислових підприємств району та збільшення реалізації промислової продукції (на 7 %).

БУДІВНИЦТВО

Важливим показником соціально - економічного розвитку є стан будівництва житла. Основним інвестором  залишається  населення, яке будує житло за власні кошти.

Обсяг прямих іноземних інвестицій складає 1,4 млн. дол. США, або 99,6% до 01.01.2018 року. У розрахунку на одну особу населення складають 28,0 дол.США.

 За обсягом прямих іноземних інвестицій район займає 12 місце в області.  Найбільшу частку в іноземних інвестиціях складають інвестиції в промисловість,  в торгівлю, в туризм.  Будь-який інвестор чекає на виконання трьох чинників для успішного ведення бізнесу: прибутковість, безпека і комфортність, а також — можливість розвитку бізнесу.

На території району ведеться активна робота щодо розбудови відновлювальної енергетики.

Очікується, що у 2019 році запрацюють на повну потужність такі інвестиційні проекти як:

 • Вітрова електростанція потужністю 40 МВт за межами с. Орів та с.Ямельниця (ТзОВ «Сколівська ВЕС»);
 • ВЕС, потужність 23 МВт в с.Опорець турецькою фірмою Atlas global energy з необхідною інфраструктурою (ЛЕП та під’їзна дорога) на території Опорецької, Верхнячківської та Лавочненської сільських рад, а вже  на даний час ці сільські ради отримують кошти до своїх бюджетів від оренди земельних ділянок;
 • Сонячна електростанція на території Верхньосиньовидненської селищної ради (ТзОВ «Львів лімітед павер»).

На території району потужно працює гірськолижний комплекс «Плай», який кожного року розбудовує свою інфраструктуру. У 2015-2017 роках збудовано 13 будинків відпочинкового типу. У с.Климець збудовано ековідпочинковий комплекс та завершено будівництво фермерського господарства.  Планується,  що 2019 року буде завезено тварин і розпочнеться повноцінна діяльність господарства.

  КАПІТАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО

      У 2018 році у районі з усіх джерел фінансування використано 50 млн.115 тис.грн, за рахунок цих коштів виконані роботи, закуплено обладнання для 86 об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення.

Зокрема за кошти ДФРР – 1 об’єкт, субвенція з державного бюджету – 33 об’єкти, кошти обласного бюджету - 20  об’єктів, мікропроекти - 32 об’єкти.

В 2018 році роботи завершені на  76 об’єктах. 4 об’єкти не реалізовувались, 6 об’єктів є перехідними на 2019 рік.  

Державний Фонд Регіонального Розвитку (ДФРР)

Реконструкція з добудовою Верхньорожанківської ЗОШ  I-II ст. на 180 учнівських місць в с.Верхня Рожанка Сколівського району Львівської області.

На фінансування даного об’єкту в 2018 році передбачено 16,8 млн. грн. З них 5 млн. грн - ДФРР, 6 млн. грн – обласний бюджет, 5 млн. грн – кошти місцевого бюджету, 813,476 – субвенція з державного бюджету.

       На даний час першу чергу школи введено в експлуатацію.

        Освоєно (оплачено згідно актів виконаних робіт) за виконані роботи –  16,6 млн. грн, зокрема: 811тис. грн - кошти субвенції з державного бюджету,  4,9 млн. грн – з місцевого бюджету, ДФРР – 4,95 млн. грн, 5,9 млн. грн – обласний бюджет.

Субвенція з державного бюджету

 За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2018 році реалізовуються 33 проекти, виконано роботи на 28, що становить  85%.  Інші 5 об’єктів є перехідними на 2019 рік. Загальна сума субвенції складає – 11,1 млн. грн, використано – 10,4 млн. грн.

Об’єкти що реалізовувались за кошти обласного бюджету

        За кошти обласного бюджету планувалося реалізовуватися  20 проектів, на 16 об’єктах роботи завершені, що становить 80%. Чотири проекти не реалізовувалися. Загальна сума фінансування з обласного бюджету складає – 19,2 млн.грн, оплачено –15,2 млн.грн.

Завдання на 2019 рік

   На 2019 рік райдержадміністрацією підготовлено та подано 5 заявок на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку на загальну суму 52 млн. грн, а саме:

 1. Реконструкція з добудовою Верхньорожанківської ЗОШ  I-II ст. на 180 учнівських місць в с.Верхня Рожанка Сколівського району Львівської області – 10 млн. грн.
 2. Реконструкція з добудовою Верхньосиньовидненської загальноосвітньої школи I-III ступенів Сколівського району Львівської області смт. В. Синьовидне  вул.Грушевського, №13 – 10 млн. грн.
 3. Неповна середня школа на 150 учнів в с.Коростів Сколівського району Львівської області – 10 млн. грн.
 4. Реконструкція каналізаційно-очисних споруд в м.Сколе Львівської області – 20 млн. грн.
 5. Реконструкція з добудовою існуючого приміщення Сколівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у м.Сколе, вул.Шашкевича, 2 – 2 млн. грн.

       Також подано 9 заявок на фінансування з бюджету розвитку обласного  бюджету на загальну суму – 11 млн. 798,583 тис. грн, зокрема:

 1.  Реконструкція з добудовою Верхньосиньовидненської загальноосвітньої школи I-III ступенів Сколівського району Львівської області смт. В.Синьовидне вул.Грушевського, №13 – 1 млн. грн.
 2. Неповна середня школа на 150 учнів в с.Коростів Сколівського району Львівської області» (коригування проекту) – 1 млн. грн.
 3. Реконструкція з добудовою існуючого приміщення ЗОШ I- ІII ст. у м. Сколе по вул.Шашкевича, 2 – 1 млн. грн.
 4. Реконструкція фасаду історико-краєзнавчого музею "Сколівщина" в м.Сколе Львівської області – 250 тис. грн.
 5. Реконструкція Народного дому  с.Тухля по вул.І. Франка, 109 ( заміна покрівлі) – 698, 583 тис. грн.
 6. Реконструкція систкми вовдвопостачання та водовідведення КЗ СГГ "Сколівська ЦРЛ" – 1300 тис. грн.
 7. Розширення і реконструкція діючого комплексу очисних споруд та системи каналізації в смт.Славське Сколівського району Львівської області. Коригування – 5 млн. грн.
 8. Реконструкція спортивного залу Нижньосиньовидненської ЗОШ І-ІІ ступенів в с.Нижнє Синьовидне Сколівського району Львівської області – 900 тис. грн.
 9. Будівництво футбольного поля зі штучним покриттям по вул.Б. Хмельницького в с.Крушельниця Сколівського району Львівської області – 650 тис. грн.

МІКРОПРОЕКТИ

За кошти обласного та місцевих бюджетів у 2018 році в районі реалізовувалося  32 мікропроекти, у тому числі 6 в Славській ОТГ.

Найбільше проектів подано за пріоритетним напрямом «Освітня галузь» - 18 шт., «Інші пріоритети» - 2 шт., «Народні Доми» - 4 шт, «Вуличне освітлення» - 2 шт, «Фапи» - 5 шт. .

Загальна вартість реалізованих проектів становить 7,1 млн.грн, у т.ч.

 • кошти обласного бюджету – 3,3 млн. грн,
 • кошти громад – 1,5 млн. грн,
 • кошти місцевих рад – 753,0 тис. грн,
 • кошти районного бюджету складають – 1,5 млн. грн.

 Станом на 08.11.2018 р. роботи завершені по всіх мікропроектах завершені на 100%.

 Один мікропроект (реалізація системи на сонячних панелях для економії електроенергії в ДНЗ по вул.Січових Стрільців, 23 в смт.Верхнє Синьовидне Сколівського району Львівської області) не реалізовувався через відмову селищної ради проводити співфінансування.

Також, слід наголосити, що мікропроекти, які не стали переможцями у 2018 році були дофінансовані з районного бюджету, за умови, що сума, яка передбачалася з обласного бюджету, фінансувалася з відповідної місцевої ради.   

 Конкурс мікропроектів продовжує працювати і в 2019 році. Всього подано 70 проектів, в тому числі по Славській ОТГ 14. Тепер чекаємо результату конкурсу.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора