Служба у справах дітей

На виконання Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»,  постанови КМУ № 866 від 24.09.2008 р. «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» станом на 01. 01. 2018 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 86 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З них влаштовано: опіка, піклування громадян –    62 дітей.   ДБСТ  -    4 дітей.  ПС  -    14 дітей.

На державному забезпеченні –   6 дітей.

З них: школи-інтернати  -  4 дітей. Будинок дитини, м. Львів  – 1 дитина.  Навчальні заклади (училища, коледжі) -1 дитина.

На території району функціонує:

7 прийомних сімей (ПС), де влаштовано 14 дітей: -с. Лавочне -  2 дитини; с. Тухолька – 1 дитина; с. В. Рожанка – 1 дитина; с. Коростів -  2 дітей; смт. Славське - 2 дітей; с. Либохора - 3 дітей; смт. В. Синьовидне - 3 дітей.

4 дітей влаштовано у Мостиському районі; 2 дітей- м. Городок; 1 дитина -м. Львів. 3 дітей у Миколаївському районі.

За 2017 рік статус надано 13 дітям.

З них  влаштовано: 9 дітей під опіку, піклування громадян; 1 дитина- будинок дитини м. Львів. 3 дітей-усиновлено.

Проведено 59 обстежень умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Всі діти забезпечені житлом, окрім 4 дітей, з них 2 перебувають на квартирному обліку у Сколівській міській раді

У 3 дітей житло, яке знаходиться за адресою с. Козьова, у не придатному стані (не підлягає ремонту).

Відповідно до «Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа на 2016-2018 роки», яка затверджена рішенням Сколівської районної ради № 34 від 24.12.2015 року з місцевого бюджету на 2017 рік передбачено кошти в сумі 250.000 (двісті п»ятдесят тисяч гривень).

У 2017 році придбано житло особі із числа дітей-сиріт.

На профілактичному обліку перебуває 21 дитина, які проживають у 7 сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Службою спільно із представниками міської, селищних, сільських рад, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення, інспектором з ювенальної превенції, проводяться обстеження умов проживання дітей (проведено 67 обстежень). В ході обстежень з батьками проводяться профілактичні бесіди щодо здорового способу життя, дотримання санітарного стану помешкання, здійснення відповідного догляду за дітьми, виконання своїх обов’язків відносно дітей в частині утримання, виховання, навчання. З метою ознайомлення із чинним законодавством 19 батькам дано застереження та попереджено про відповідальність, проведено 36 профілактичних бесід. В ході проведених обстежень на 12 батьків скеровано листи у Сколівського ВП Стрийського ВП  ГУ НП України у Львівській області щодо притягнення їх у судовому порядку до відповідальності за ухилення ними від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання своїх дітей. З метою профілактики правопорушень та злочинності в учнівському середовищі проведено 32 рейди «Урок» з метою виявлення дітей, які неохоплені навчанням. Забезпечується своєчасне виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. У 2017 році виявлено та поставлено на профілактичний облік служби 9 дітей,  16 сімей, які опинились у кризовій ситуації скеровано у РЦСССДМ з метою надання їм соціальних послуг. З метою захисту прав та законних інтересів дітей органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форм власності, громадянам, дітям надається практична та методична допомога, консультації, представляються у разі необхідності інтереси дітей у судах, проводяться профілактичні лекції, бесіди з дітьми по школах району на правову тематику та щодо здорового способу життя, здійснюється перевірка організаційно-виховної роботи у школах району.