Сколівщина в полі зору авторитентих науковців

Нещодавно на теренах Сколівщини працювала наукова експедиція Інституту народознавства. Об’єктом дослідження недаремно обрали наш край. Адже Бойківщина один з найважливіших історико - етнографічних районів проживання українського населення, що завжди був в полі зору як вітчизняних так і зарубіжних дослідників. Інтерес до народних ремесел, архітектури бойків, народної медицини, вишивки, кераміки, обрядовості, народної релігійності – невпинно зростає. Повернення до автентичних традицій, їх збір, збереження – важливий виклик сучасності та відповідальністю котра лежить на плечах кожного з нас.

До участі в експедиції були долучені 14 учених (1 доктор, 11 кандидатів наук) 2 магістри «Львівської політехніки», котрі впродовж двох тижнів вивчали різноманітні аспекти архітектурного, духовного життя наших предків. Велика кількість подій нашого минулого та нашої історії, на жаль, замовчувалося, тому особливо цінним для нас те, що Інститут народознавства запланував на підставі проведених польових досліджень підготувати багатотомну працю «Бойківщина». Створення узагальнюючої історико-ентографічної праці, котра буде всебічно висвітлювати життя, побут та традиції бойків є актуальним завдання.

Зрозуміло, що юна команда «Профігід», учасники інноваційного проекту з профорієнтації учнівської молоді, до котрого іще залучені Львівська, Рівненська, Херсонська та Закарпатські області не змогли оминути увагою таких авторитетних дослідників. Зустріч, котра відбулась в актовому залі палацу баронів Гределів, була організована завдяки раднику голови Сколівської районної Ради – Олексію Треничу.

Юні ПрофіГідівці отримали від науковців настанови і рекомендації щодо прокладання нового недослідженого раніше туристичного маршруту. З уст авторитетних та знаних професорів відкрили для себе досі незнані та маловідомі сторінки історії свого краю, - де кожен клаптик землі має свою історію, а практично кожен з об’єктів – має своє значення. Фахові рекомендації щодо дослідження своєї Батьківщини – є неоціненним досвідом, котрий здобули юні профікемпівці та котрий будуть застосовувати в майбутньому на практиці під час роботи.

Школярі вкотре переконалися, що Сколівський край – край  НАДЗВИЧАЙНИЙ!!! І обов'язково необхідно зробити все, щоб всі інші про це дізнались!..

Л.Глюдз,

провідний фахівець з профорієнтації