Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Щодо податку на доходи фізичних осіб у вигляді дивідендів

Фахівцями сектору  доходів   і  зборів  з фізичних осіб  Сколівського відділення Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у  Львівській області проведено тренінг з фізичними особами-підприємцями під час якого присутнім звернули увагу на те, що з 15.04.2017р. набрали чинності зміни до п.167.5 ст.167 Податкового кодексу, відповідно до яких встановлено нову ставку податку на доходи фізичних осіб у половинному розмірі ставки, визначеної у п.167.1 цієї статті (тобто 9% ), - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та / або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток, у тому числі отриманих з іноземних джерел.

Водночас відповідно до Закону №1989 зазначені зміни застосовуються до податкових періодів починаючи з 01.01.2017р.

При цьому залишено ставку 5% для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування).

Також було наголошено, що з 1 травня 2017 року підвищено розмір прожиткового мінімуму до грн. - для працездатних осіб. А разом з цим, зросла максимальна величина доходу застрахованої особи, на яку нараховується єдиний внесок, яка становить 42100 грн. (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлений в місяці нарахування доходу). Відповідно збільшився максимальний розмір нарахованого ЄСВ. З 1 травня ц.р. він становить 9262 грн. (42 100 грн. х 22%) або 3540,61 грн. (42 100 грн. х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.

Податківці зауважили, що без змін залишився розмір мінімального страхового внеску, а саме 704 грн. для платників єдиного податку 2 і 3 груп, самозайнятих осіб та фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування та 352 грн. для платників єдиного податку 1 групи.