Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Що зроблено та які плани на майбутнє?

Сьогодні під час засідання круглого столу у рамках аналізу дворічної діяльності відділу «Сколівське бюро правової допомоги» про це говорили  працівники Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У заході взяли участь соціальні партнери, з котрими на постійній основі проводиться  співпраця.  

Про ефективність роботи бюро правової допомоги свідчить статистика. Так, за два роки до бюро правової допомоги звернулося 1798  громадян, які отримали роз’яснення та консультацію. Окрім того, працівники бюро прийняли 89 звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги, з них 20 наказів видано на представництво інтересів   фахівцям  бюро. Основну категорію громадян, які звертаються в бюро, становлять малозабезпечені особи, громадяни з інвалідністю. В основному за консультацією звертаються з питань соціального забезпечення, земельного, сімейного , спадкового та трудового права.

З метою забезпечення доступу громадян до правової допомоги при офісах соціальних партнерів діють дистанційні та мобільні  пункти консультування. Прийом громадян проводять фахівці бюро правової допомоги. Ними також забезпечується надання правової допомоги через дистанційні точки доступу за допомогою Skype зв’язку.  Надається допомога у пошуку відомостей у сервісах Міністерства юстиції. Організовуються виїзди до громадян, які потребують правової допомоги та не мають можливості самостійно прибути до бюро -   адресна правова допомога.

Йшла мова на круглому столі і про право просвітницькі заходи, у тому числі й ті, які проводяться у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО». Загалом проведено 277 заходів. Серед цікавих заходів варто відзначити правовий десант, систематичне проведення правових читань, створення Дитячої громадської ради.

В  районі затверджена Програма  правової освіти та правової допомоги  у громадах Сколівщини на 2018-2019 роки, яку виконують працівники бюро правової допомоги спільно із партнерами.

Директор центру Марія Николаїшин висловила подяку соціальним партнерам, у тому числі й представникам ЗМІ: Ігорю Лепецькому, Іванні Русин, Тетяні Зінкевич та головному спеціалістові відділу організаційної та інформаційної діяльності, комунікації з громадськістю Ірині Юдіній.

Принагідно нагадуємо: фахівці бюро приймають за адресою:  м. Сколе,   вул. Чайківського,6. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий,                                  вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.