Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Проінформований - означає захищений!

Кожна розумна людина карає не тому, що був вчинений проступок, а для того, щоб він не повторився! (Сенека)

 Знання людьми законів – це лише перший крок для становлення правової держави. Дотримання, виконання законів, а також уміння вчитися не лише на своїх помилках, а й на чужих – запорука правової обізнаності. 

Сколівська районна філія Львівського обласного центру зайнятості регулярно проводить різного типу групові заходи для клієнтів служби зайнятості. На подібних заходах фахівці Сколівської РФ ЛОЦЗ намагаються роз’яснити  якомога більше необхідної інформації, правил та законів безробітним, шукачам роботи, роботодавцям та іншим. Тематика відповідних заходів торкається різних тем: роз’яснення законодавства, прав та обов’язків відвідувачів, відповідальності у сфері зайнятості, консультації роботодавцям, роботи у сфері запобігання та протидії корупції, професійної консультації та профорієнтації.

Дотримання законодавчих норм роботодавцем – це своєрідна гарантія, що його права не будуть порушені та що у працівників не виникне претензій. Важливо завжди бути пильним, оскільки навіть найменші помилки можуть призвести до відповідальності. Наприклад, дата зарахування працівника на роботу повинна співпадати з датою проставленою у корінці направлення на роботу; стаття звільнення має бути однакова і в трудовій книжці, і у даних, які ви надаєте Пенсійному фонду України; завжди вірно вказуйте кількість відпрацьованих особою календарних днів; завжди правильно виповнюйте всі записи у трудовій книжці Ваших працівників і т. д. Подібні помилки можуть призвести до різних наслідків, зокрема, до повернення допомоги по безробіттю з вини роботодавця.

Від помилок не застрахований ніхто, але ми завжди повинні пам’ятати, що не маємо права порушувати не тільки права інших, але й свої також. Знання та неухильне дотримання Конституції України, Кодексу законів про працю України, Закону України «Про зайнятість населення», Закону України «Про запобігання корупції» та інших законів звільнить нас від здійснення таких помилок, за які ми можемо понести відповідальність. Не варто повторювати помилки інших, варто на них вчитися!

Вікторія Піщальник,

провідний юрисконсульт Сколівської РФ ЛОЦЗ