Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

«Профорієнтація як спосіб зменшення молодіжного безробіття»

В наш час рівень безробіття молоді сягає неймовірних цифр, тому інформування  щодо професійного самовизначення та професійної реалізації є вкрай важливим. Сколівська районна філія Львівського обласного центру зайнятості систематично проводить профорієнтаційну роботу з населенням для зменшення молодіжного безробіття. З цією метою проводяться профінформаційні групові заходи, такі як: «Молодь на ринку праці», на яких працівники Сколівської РФ ЛОЦЗ інформують молодь про можливості працевлаштування в нашій країні, про актуальний стан ринку праці, про потребу в робітниках таких галузей як: лісова, деревообробна, туристична та ін.

Важливим чинником, що впливає на рівень молодіжного безробіття в Україні є трудова міграція, адже дуже багато молодих людей їдуть за кордон для отримання фінансової стабільності. Проте такі міграційні потоки є не завжди безпечними та легальними. Тому фахівці центру зайнятості систематично проводять заходи  для інформування безробітніх щодо небезпек, які супроводжує нелегальна зайнятість.

Здобуваючи освіту за певним кваліфікаційним рівнем молодь навіть не усвідомлює свого подальшого майбутнього та можливості працевлаштування, адже свій вибір професії зробили неправильно, тому працівники Сколівської РФ ЛОЦЗ для профілактики неправильного професійного самовизначення проводять  діагностику професійних схильностей, вмінь та інтересів особи  за допомогою методів психодіагностичного тестування, а також в ході профконсультаційної бесіди. Для того, щоб реалізувати свій потенціал та знайти роботу своєї мрії – потрібно знати, що саме я вмію робити, які здібності та таланти я маю. Коли людина зможе усвідомити для чого вона йде навчатися на ту чи іншу спеціальність, тільки тоді вона зможе відкрити в собі професіонала.  

Якщо ти хочеш бути ковалем, а здобуваєш освіту юриста, якщо ти гарно малюєш, але навчаєшся на психолога, якщо ти любиш автомобілі та розбираєшся в них, але отримав диплом економіста: питання тоді полягає в наступному: чому не реалізовувати себе в тому, що дійсно любиш робити? Чому не використати свої здібності та не допомогти працедавцю знайти професіонала?

Профорієнтаційна робота полягає у співвставленні своїх можливостей до вимог ринку праці, тобто якщо є попит на механіків чи офіціантів, то кожний знаючи про свої вміння зможе сказати про свою готовність працювати на даній посаді Профорієнтація молоді - це один з найголовніших аспектів для уникнення молодіжного безробіття, оскільки знаючи про стан ринку праці на даний час, усвідомлюючи всі свої індивідуальні можливості та спосіб їх реалізації молодь не зробить помилки, яка буде коштувати їм власного щастя. Адже коли людина любить те, чим займається, а також виконує свою роботу найкраще, тоді вона буде щасливою та буде ставити перед собою ще більші цілі.

Свідомий професійний вибір – це важливий етап в житті кожної людини, який спонукає до розуміння себе як суб’єкта майбутньої професійної діяльності і професії як важливої сфери оптимальної реалізації своїх потенційних можливостей.

Правильна та своєчасна професійна орієнтація забезпечує підготовку кваліфікованих спеціалістів, які є затребуваними на ринку праці, а також забезпечить зниження рівня безробіття в Україні.

К. Паньків

провідний фахівець з питань зайнятості

                                                 відділу активної підтримки

                                                Сколівської районної філії

                                Львівського ОЦЗ