Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Проект «Рука допомоги» у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи

   Міністерство соціальної політики України за підтримки World Bank Ukraine реалізує пілотний проект «Рука допомоги», мета якого - виведення малозабезпечених сімей та переселенців із стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи.

Кожен учасник проекту «Рука допомоги» отримає:

• допомогу у працевлаштуванні, зокрема, на нові робочі місця;

• участь в оплачуваних громадських роботах;

• безвідсоткову фінансову допомогу для організації власного бізнесу.

 Вперше в Україні почали пропонувати малозабезпеченим, безробітним людям шанс змінити свою долю. У державному бюджеті на 2018 рік на надання фінансової допомоги в рамках проекту «Рука допомоги» передбачено 20 млн гривень.

«Щодо цього проекту   Сколівська районна філія ЛОЦЗ спільно з  органами соціального захисту організовували семінари, запрошували малозабезпечених і внутрішньо переміщених осіб – тих, які можуть бути потенційними учасниками проекту.

Цей проект має декілька мотивуючих аспектів. «По-перше, це безвідсоткова допомога, по-друге, ця суми допомоги зменшується на суму загальнообов’язкових платежів, тобто податків та інших загальнообов’язкових зборів, єдиного соціального внеску. Максимальна сума допомоги становить 40 прожиткових мінімумів для працюючої особи . З цієї суми людина повертає від 20 до 22 тисяч грн. По третє, особа не повертає жодної суми з тих коштів, які будуть виділені їй на обладнання, якщо вона створить два робочих місця для вразливих верств населення – малозабезпечених, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО. Ці мотивуючі аспекти спонукали багатьох учасників пілотного проекту. Сьогодні є  реалізовано 7 заяв на  працевлаштування та  4 особи започаткувати власний бізнес»:   це Ольга Онуляк, проживає у м. Сколе. Раніше отримувала соціальні виплати як малозабезпечена. Жінка виховує маленьку донечку, заради якої вирішила започаткувати власну справу. Отримала фінансову допомогу у розмірі 61 396 гривень на відкриття у м. Сколе власної піцерії з назвою «Оліо-піца»,

              Ігор Онуляк, проживає у м. Сколе. Також перебував на обліку малозабезпечених непрацюючих. Вирішив долучитися до бізнесу дружини та розширити його. Отримав фінансову допомогу на суму 63 956 гривень для створення бару у піцерії «Оліо-піца». Бізнес подружжя вже набув популярності серед мешканців м. Сколе. Родина Онуляків планує надалі розширювати справу.

              Катерина Ільків , проживає у с. Тухля. Отримувала соціальні виплати як безробітна малозабезпечена особа. Сама виховує 3- дітей.  Вирішила змінити соціальний та фінансовий стан, започаткувати власну справу розвивати міні козячу ферму. Отримала фінансову допомогу у розмірі 70480 гривні на придбання мототрактора.

           Допомога надається згідно із бізнес-планом, у формі оплати рахунків на обладнання та матеріали, необхідні для відкриття власної справи. Бізнес-плани затверджуються комісією при обласній держадміністрації, до її складу входять представники соціальних служб, служби зайнятості, бізнес-об’єднань, громадських організацій, Державної фіскальної служби, тощо.

         У нас є випадок, коли нам вдалося поєднати фінансову допомогу проекту «Рука допомоги» і одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи і таким чином дати можливість людині більш успішно стартувати, а саме :            

            Оксана Грабовська, проживає у м. Сколе. Раніше була безробітною та жила лише на дотації малозабезпеченим. Пані Оксана  манікюрник  та творча особистість. Дізнавшись про проект «Рука допомоги», вирішила займатися власною справою. Вона отримала 55770 тис. гривень фінансової допомоги на організацію салону нігтьової естетики.