Сколівська районна державна адміністрація
Львівська область, Сколівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Програма співфінансування закладів культури Сколівського району у 2017 році

Паспорт

Програми співфінансування закладів культури Сколівського району у 2017 році

 

Повна назва програми

 

 Програма співфінансування закладів культури Сколівського району у 2017 році (далі – Програма).

 

Ініціатор розроблення програми

Сколівська районна державна адміністрація,

Відділ культури райдержадміністрації

 

Дата, номер документа про затвердження Програми

Рішення сесії Сколівської районної ради №____від «__»___________2017р.

Розробник Програми

Відділ культури Сколівської райдержадміністрації

 

Співрозробники програми

Постійна депутатська комісія з питань освіти, культури, охорони здоров’я , соціального захисту, молоді, спорту,  історичної пам’яті  та співпраці з засобами масової інформації районної ради,

сільські, селищні  ради

 

Відповідальний виконавець програми

 

Відділ культури Сколівської райдержадміністрації

 

Учасники програми

Відділ культури райдержадміністрації,

районна рада та райдержадміністрація,

фінансове управління райдержадміністрації,

сільські та селищні  ради,

заклади культури,

органи самоорганізації населення,

громадські організації, ініціативні групи

 

 

Термін реалізації Програми

2017

Начальник відділу культури                      Р.Є.Лесишин    ______________________                                                                                                             

(підпис)

Відповідальний

виконавець програми                                        Р.Є.Лесишин    _____________________ 

                                                                                                                   (підпис)

тел.: 21361

Вступ

Відповідно до рішення сесії Сколівської районної ради від 15 січня 2016 року №51 «Про внесення змін до рішення сесії районної ради від 24 грудня 2015 року №30 «Про районний бюджет Сколівського району на 2016 рік» та наказу відділу культури від 16 січня 2015 року №1 «Про прийняття на фінансування народні доми», і виникає необхідність спільного вирішення проблем щодо фінансування галузі.

Програма використовує нові підходи адміністративно-територіальної політики в Україні, спираючись на розширенням повноважень територіальних громад. Тому механізми реалізації та порядок фінансування програми базуються на тісній кооперації з органами місцевого самоврядування; та напрацьовує механізми залучення на утримання культури району позабюджетних коштів, зокрема коштів територіальної громади.

Нормативно-правовою основою Програми є: Конституція України; закони України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про культуру», Наказ Міністерства культури і туризму України «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18.10.2005 р. № 745.

Провідні принципи програми:

партнерство  – консенсус з представниками влади, ділових кіл, установ культури та інших зацікавлених сторін;

участь і спільна власність  – взаємна довіра, спільна відповідальність.

Структура документу «Програма співфінансування закладів культури Сколівського району у 2017 році»

 «Програма співфінансування закладів культури Сколівського району у 2017 році» (далі Програма) розроблена згідно з вимогами чинного законодавства.

У розділі «Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма» визначені проблеми, які потребують вирішення. З цією метою здійснено аналіз проблем із виплатою заробітної плати працівникам культури району та оплатою за централізоване теплопостачання закладів культури.

У розділі «Мета та цілі програми» сформульована мета програми у зв’язку з  передумовами, проблемами та досягненнями у галузі культури Сколівщини. Відповідно до мети програми визначені стратегічні шляхи для її досягнення (цілі програми).

У розділі «Ресурсне забезпечення програми»  наведені показники обсягів фінансових витрат, необхідні для виконання програми в цілому.

У розділі «Механізм реалізації та порядок фінансування Програми» подано механізм реалізації та порядку фінансування програми.

Планується, що кожного року із врахуванням досягнутих результатів попереднього року та новими потребами громад. До кінця 2017 року заплановано реалізацію програми за такими пріоритетними статтями, як заробітна плата працівників культури та оплата за централізоване теплопостачання закладів культури (смт.Славське).  

У розділі «Координація та контроль за ходом виконання Програми» подано загальний опис механізму моніторингу та оцінювання програми.

Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована програма

Загальна ситуація

У 2017 році у зв’язку із передачею народних домів на фінансування відділу культури, непередбачуваними витратами  виникла проблема із виплатою заробітної плати працівникам культури в населених пунктах, зокрема: смт.Славське, смт.Верхнє Синьовидне, с.Нижня Рожанка, с.Верхня Рожанка, с.Опорець, с.Орів, с.Підгородці, с.Труханів,с.Тухолька, с.Сможе, с.Коростів, с.Козьова, с.Корчин, с.Тухля, тощо, відповідно до того, із неможливістю фінансового забезпечення працівників закладів культури району. Враховуючи звернення відділу культури про надання субвенції на першочергові видатки відділу культури, та керуючись ст.28 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» рекомендовано прийняти рішення об’єднання на договірних засадах коштів місцевого бюджету району та інших місцевих бюджетів органів самоврядування для виконання спільних проектів фінансування першочергових видатків закладів культури району та  вирішення інших  галузевих питань, що стосуються спільних інтересів територіальних громад.

Мета програми та шляхи її досягнення

 Відповідно до  означених  вище передумов, проблем та досягнень у сфері культури Сколівщини логічно постає мета програми

  • Сприяння вирішенню актуальних проблем закладів культури району шляхом часткової фінансової підтримки органами місцевого самоврядування, спрямованих на самоорганізацію населення та його активну участь у вирішенні проблем.
  • активізація діяльності територіальних громад тамобілізації місцевих ресурсів задля збереження соціальної інфраструктури та підвищення рівня участі сільських, селищної, міських рад району у вирішенні проблем місцевих громад.

 Відповідно до мети програми визначаються стратегічні шляхи для її досягнення (цілі програми).

Цілі програми

  1. Забезпечити збереження існуючої мережі закладів культури, зокрема й через фінансову підтримку органами місцевого самоврядування.
  2. Підтримка ініціатив територіальних громад району, громадських організацій та ініціативних груп спрямованих на активізацію громадського сектору, залучення додаткових ресурсів для спільного вирішення нагальних соціальних проблем району.

Ресурсне забезпечення програми

Фінансування програми здійснюється за рахунок субвенційних коштів місцевих бюджетів районному бюджету на утримання закладів культури (додаток №1).

Механізм реалізації та порядок фінансування програми

Механізм реалізації програми та порядок її фінансування буде напрацьований фінансовим управлінням райдержадміністрації відповідно з чинним законодавством.

Координація та контроль за ходом виконання програми

Координація та контроль за ходом виконання програми здійснюється на основі моніторингу та оцінювання.

Мета моніторингу та оцінювання

Мета моніторингу та оцінювання – контроль за  процесом використання залучених коштів, оцінка ефективності їх використання, а також відповідність процесу визначеним завданням програми.

Звіт про результати реалізації програми заслуховується сесією Сколівської районної ради.

Після погодження на засіданні постійної депутатської комісії комісія з питань освіти, культури, охорони здоров’я , соціального захисту, молоді, спорту,  історичної пам’яті  та співпраці з засобами масової інформації районної ради, за результатами поточного року пропоновані зміни виносяться на сесію районної  ради для ухвалення нової програми на наступний рік.

Механізм моніторингу та оцінювання

Відповідальним за  проведення моніторингу і оцінки реалізації програми визначається управління економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації.

Моніторинг та оцінювання будуть проводитись по закінченні поточного року з урахуванням результатів поточної діяльності та фінансових ресурсів.

Відділ культури подає звіт про хід виконання Програми Сколівській райдержадміністрації.

Начальник відділу культури                                                         Р.Є.Лесишин

Додаток 1

Зведені дані на період 2017 року

тис. грн.

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми органами місцевого самоврядування

2017

Усього:

611,7

у тому числі:

Верхньосиньовидненська селищна рада

119,2

Славська селищна рада

150,6

Волосянківська сільська рада

61,0

Гребенівська сільська рада

18,8

Козівська сільська рада

23,1

Корчинська сільська рада

28,8

Коростівська сільська рада

31,1

Опорецька сільська рада

26,0

Сможенська сільська рада

34,0

Тухлянська сільська рада

86,9

Крушельницька сільська рада

32,2

Начальник  відділу культури                                                     Р.Є.Лесишин

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора