Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

ПРО РОБОТУ СКОЛІВСЬКОГО ТЕРЦЕНТРУ ЗА 2016 ТА І КВАРТАЛ 2017 РОКУ

         За  2016р   Сколівським територіальним  центром соціального обслуговування ( надання соціальних послуг )  виявлено для обслуговування 6635 громадян,  обслужено 6617  громадян,  з них  у місті  1761гр., у   сільській місцевості  4856 гр.

  -  відділення соціальної допомоги вдома № 1, №2,  - 992гр;

  -  відділення соціально-побутової адаптації – 667гр;

   - відділення організації надання адресної натуральної та грошової  допомоги -   1879гр;                                                                                                                                                                                 

    -  відділення соціально-медичних послуг - 3079гр.

Відділення соціальної допомоги вдома

          У  відділенні соціальної допомоги вдома працює  111 соціальних робітників. Один соціальний робітник  обслуговує в середньому 9 підопічних.

       Весь перелік послуг, що надають соціальні робітники у відділенні соціальної допомоги вдома приведено у відповідність до Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України № 760 від 13.11.2013р., а саме:

  - допомога у веденні домашнього господарства (закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та ін., прибирання житла, прання, дрібний ремонт одягу);

 - допомога в оформленні документів, внесення платежів;

 - допомога у самообслуговуванні;

 - допомога в обробітку присадибних ділянок  для  сільської  місцевості

 (0,02гектара);

  • психологічна підтримка;
  • надання інформації з питань соціального захисту населення;
  • допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами

( виклик лікаря, комунальних служб, відвідування хворих у закладах охорони здоров'я) та інше. 

     Щомісячно, при здачі звіту у відділення соціальної допомоги вдома  соціальними робітниками подаються зошити, графіки, звіти, у яких фіксується вся пророблена робота  кожного соціального робітника, а також  присутні  довідки перевірки якості надання соціальних послуг,  які проведені директором та персоналом терцентру. В поточному році проведено перевірку всіх соціальних робітників згідно графіка перевірок.

    714 особам  оформили  субсидії, 198 осіб  користуються пільгами.

Відділення соціально-побутової адаптації

       У відділенні   працює психолог, який  обслужив  667  осіб. Прочитані лекції, проведені бесіди, індивідуальні заняття. В основному  використані такі теми :

 «Сільське життя», «Психологічні причини хвороб та шляхи подолання», «Я та суспільство», «І на пенсії є життя», «Стрес в нашому житті», «Життя завжди в радість», «Милосердя не буває надмірним», «Права пенсіонера», «Роль соціалізації в житті пенсіонера», запобігання стресових ситуацій або зняття стресу в людей похилого віку за допомогою вправ: «Проблема», «Внутрішній вогник», «Настрій».  

Відділення соціально-медичних послуг

     Протягом 2016 року  відділення соціально-медичних послуг проводило медико-соціальну допомогу самотніх громадян похилого віку шляхом використання медичних, психологічних, соціальних методів. Відділення здійснювало свою діяльність під керівництвом медичного працівника.

    Працювала  сестра з масажу,  кабінет фізіотерапевтичних процедур, а саме: кварц, УВЧ, гальванізація, електро-кардіограф, інгаляційний Небулайзер, для лікування захворювань верхніх дихальних шляхів та нижніх дихальних шляхів.

     З 01.12.2016р. відділення соціально-медичних послуг та відділення соціально-побутової адаптації ліквідовано, у зв'язку з тим, що посади передбачені у цьому відділенні не відповідають штатному нормативу затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України  № 753 від 12.07.2016р. «Про затвердження Типового штатного нормативу чисельності працівників територіального центру соціального обслуговування    ( надання соціальних послуг)» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2016р. за № 1078/29208.

               

  Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

         Дане відділення обслужило -1879громадян. У відділенні працює перукар та машиніст з ПіРСО.

       Підопічні терцентру  одинокі та одиноко проживаючі громадяни, які звільнені від оплати  в кількості 554 осіб протягом 2016 року отримали натуральної допомоги у вигляді  Великодніх  продуктових наборів на суму 79973грн.

       А у 2017році закуплені Великодні набори на суму 83944 т.грн. для 560 осіб.

    Для впровадження нових форм і методів надання соціальних  послуг  використовується  інноваційний метод  мультидисциплінарної команди , яка складається із 10 осіб.  Мультидисциплінарною командою обслужено 195 чол. і зроблено 30  виїздів,  надано 911 послуг , на кожен виїзд складено акт якості наданих соціальних  послуг.

       Територіальний ценрт  заключив Договір із відділом освіти  про подальшу співпрацю «Волонтерська організація». До надання соціальних послуг    залучено  волонтерів з якими ведеться  тісна співпраця,  надається їм необхідна інформація  щодо можливої співпраці, забезпечували їх роботою, яка відповідала бажанням волонтерів і клієнта , а саме: придбання і доставка книг, газет, журналів, продовольчих товарів, відвідування хворих у стаціонарних медичних закладах, читання художньої літератури, приготування їжі.

      Тісно співпрацювали із  Товаристом  Червоного хреста,  обслужено за даний період 89  громадян,  надано медичних послуг-315.

       В майбутньому , у звязку з децентралізацією створення нових громад існування терцентру є під великою загрозою. Виходячи з того, що в Старосамбірському районі  створені три громади, жодна із громад не фінансує терцентр. Тобто, всі соціальні робітники скорочені і  люди не отримують соціальних послуг.

        Важливими проблемами в роботі територіального центру  також є:

складні умови праці (відсутність транспортного сполучення та віддаленість сіл (приватний сектор),  доставка важких продуктів харчування, психічне навантаження тощо).   

       Головною  проблемою   територіального центру  є  проблема організації коштів  на   придбання будівлі для здійснення соціального обслуговування (надання соціальних послуг )  стаціонарного відділення для постійного, або тимчасового проживання  громадян, які потребують такого догляду.

       У звітному році відділеннями територіального центру  надано  платних соцальних послуг 1628  громадянам  на суму 222,0 тис.грн.

     Матеріально-технічна база територіального центру – задовільна.

     Електронна та  паперова база даних щодо соціального обслуговування

 ( надання соціальних послуг)  становить 100%.       

      Протягом 2016 року структурними підрозділами адміністрації, територіальним центром   проводилась  робота по наданню соціальних послуг учасникам АТО.

       Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги  та відділенням соціально-медичних послуг територіального центру  обслужено пятдесят сім   учасників АТО ( медичні консультації, стрижка, прання). 57 учасників АТО отримали  послуги перукаря.  Відвідано та надано інформаційну листівку «Дорожня карта демобілізованого військовослужбовця» демобілізованим учасникам АТО. За демобілізованими учасниками АТО та сім'ями загиблих воїнів АТО здійснювався соціальний супровід працівниками терцентру. 

      Для підвищення професійного рівня соціальних робітників територіальним центром постійно разом з Управлінням соціального захисту населення проводяться  наради-семінари, де підводяться підсумки роботи,  знайомлять їх з новинами законодавства, націлюють на виконання поставлених завдань. Проведено 12 нарад- навчань, 9- круглих столів, один з них  -  круглий стіл до дня відзначення  20-ї річниці  Конституції України   на тему : «Воля суверенного народу»  ;

         - територіальний центр брав  участь з воїнами АТО Сколівського  району  на урочистостях біля пам’ятника  Т. Шевченку у м. Львові;

      - брав  участь з воїнами АТО Сколівського району  на урочистостях біля пам’ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України , в тому числі до місць поховань громадян, що загинули виборюючи демократичний вибір та відстоюючи конституційні засади демократії, права і свободи людини під час Революції Гідності; учасників АТО, що полягли захищаючи незалежність , суверенітет та територіальну цілісність України.  

       За  2016рік і  І квартал 2017 року роботи територіального центру скарг від сільських голів, депутатів районної ради не надходило.

 

   Директор  територіального центру                                             М.СВИСТУН