Податки в житті кожного громадянина України

Сколівським відділенням Стрийської  ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області протягом квітня було проведено дев’ять лекції на податкову тематику для учні 10 класів. Метою проведення лекцій було ознайомлення школярів з податковою системою, адже її роль особливо важлива у формуванні економічного становища країни. Податкові надходження завжди посідали чинне місце у процесі формування бюджету. Існування ефективної податкової системи є передумовою державної забезпеченості коштами, які в подальшому спрямовуються на оплату праці державним службовцям, виконання соціальних програм, гарантування соціальних виплат, тобто забезпечення необхідних умов для покращення життя населення.

Також, окрім лекції, фахівці ДПІ запропонували дітям ознайомитися з сервісом «Електронний кабінет», де платник має можливість:

- скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО);

- отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

- отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП);

- ознайомитись з новинами Державної фіскальної служби України;

- скористатися іншою корисною інформацією.

З кожним новим візитом до школи спеціалісти ДПІ відмічають, що в школярів формується конкретне уявлення про податки, а заодно і усвідомлення важливості та обов’язковості їх сплати.

Сколівське відділення Стрийської  ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області висловлює щиру вдячність керівництву загальноосвітніх шкіл за всебічну підтримку в організації та проведенні занять на податкову тематику.