Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Освіта

В районі працює 52 загальноосвітні навчальні  заклади, в тому числі: 1 Академічна гімназія м. Сколе, 8 НВК (1 – СЗШ-ліцей, 1 – СЗШ-гімназія, 6 – ЗОШ-ДНЗ),  1 Сколівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст., 11 ЗОШ І-ІІІ ст.,  23 ЗОШ І-ІІ ст., 8  ЗОШ І ст., 2 позашкільні навчальні заклади (районний БДЮТ, ДЮСШ).

В загальноосвітніх школах навчається 5296 учнів. Наповнюваність класів-комплектів по району становить 13,79.

На сьогодні в районі функціонує 6 освітніх округів.

Крім цього створено та функціонують дві опорні школи. Одна на базі Сколівської академічної гімназії при НУ «Львівська політехніка», друга – на базі НВК «СЗШ-ліцей» с.Козьова при ЛНУ ім.Франка.  Відповідгно до плану заходів впорядкування мережі закладів загальної середньої освіти Сколівського району на 2018 рік погоджених Колегією Сколівської райдержадміністрації 08.12.2017 року, очікується в 1 кварталі 2018 року впорядкування їх діяльності  у відповідності з Положенням про освітні округи, а саме затвердження статутів опорної школи та Положень про філії ( Кам’янського ЗЗСО І-ІІ ст., Сколівського ЗЗСО І ст., Климецького ЗЗСО І ст.).

Крім цього отримано згоду сесії Сколівської районної ради, що відбулась 14.12.2017 року, на  реалізацію дорожньої карти з оптимізації видатків установ освіти на 2018 рік. Крім зазначеного вище рішенням сесії також затверджено:

 • Створення опорної школи на базі Тухлянського НВК «СЗШ-гімназія» – Тухлянський ЗЗСО І-ІІІ ст. - гімназія, з філіями – Головецький ЗЗСО І-ІІ ст., Риківський ЗЗСО І-ІІ ст., Пшонецький ЗЗСО І ст.; та ліквідація юридичної особи Головецької ЗОШ І-ІІІ ст., Риківської ЗОШ І-ІІ ст. та Пшонецької ЗОШ І ст.
 • Створення опорної школи на базі Завадківської ЗОШ І-ІІІ ст. – Завадківський ЗЗСО І-ІІІ ст., з філіями – Задільський ЗЗСО І-ІІ ст., Довжківський ЗЗСО І-ІІ ст., Росохацький ЗЗСО І-ІІ ст., Крив’янський ЗЗСО І ст.; та ліквідація юридичної особи Задільської ЗОШ І-ІІІ ст., Росохацької ЗОШ І-ІІІ ст.,  Довжківської ЗОШ І-ІІ ст. та Крив’янської ЗОШ І ст.
 • Реорганізація Сколівської ЗОШ І-ІІІ ст.. – інтернат в Сколівський ЗЗСО І-ІІІ ст. № 2.
 • ліквідація Орівської ЗОШ І-ІІ ст. шляхом злиття  з Орівською ЗОШ І-ІІІ ст. в одну установу – Орівський ЗЗСО І-ІІІ ст.

Крім цього відповідно до Програми розвитку освіти Львівщини на 2017-2020 роки на покращення навчально-матеріальної бази виділено 813,5  тис. грн. з обласного бюджету для облаштування опорної школи НВК «СЗШ-ліцей» с.Козьова та 76.8 тис. грн на облаштування кабінетів «Захист Вітчизни».

Коштом державного бюджету виділено 640,0 тис. грн на придбання мультимедійних комплексів для ЗЗСО І-ІІІ ст. За кошти місцевого бюджету проведено поточні ремонти.

Також в 2017 році придбано два шкільні автобуси по співфінансуванні: обласний бюджет – 2  550,0 тис.грн; перехідні кошти залишку освітньої субвенції – 180,0 тис.грн; субвенція Верхньосиньовидненської  селищної ради – 630,0 тис.грн.

З  01.01.2018 року з  підпорядкування відділу освіти в підпорядкування Славської територіальної громади передано: 1 заклад освіти І-ІІІ ст., 6 закладів освіти І-ІІ ст., з них 1 НВК “ЗОШ-ДНЗ", 1 заклад освіти І-ІІІ ст. В загальному  в ОТГ функціонує 82 класи та 78 класів-комплектів  при загальній кількості 1 202 учні, з них 11 на індивідуальній формі навчання за  відсутністю класу через недостатню наповнюваність, що становить 0,91 % від загальної кількості учнів. Для літнього оздоровлення в цьому році  у районі працювало п’ять мовних таборів на базі Підгородецької та Сколівської ЗОШ І-ІІІ ст., Сколівської академічної гімназії, Козівського НВК «СЗШ-ліцей», Сколівського  районного БДЮТ.

Освіта дітей з особливими потребами. Спеціальна освіта має забезпечити, відповідно до здібностей кожної дитини, психолого-медико-педагогічну підтримку, яка в змозі сформувати особистість, здатну до самореалізації та інтеграції в суспільне середовище. У 2017 році  в загальноосвітніх закладах району навчалось 62 учні, які потребують корекції розумового та фізичного розвитку. З них 25 у інклюзивних класах, 21 на індивідуальній формі, інші залучені до інтегрованого навчання.

 Для функціонування інклюзивної освіти з освітньої субвенції з державного бюджету виділено 352,75 тис. грн.

Дошкілля. Станом на 01.01.2018 року в районі функціонує  14 дошкільних навчальних закладів, в яких виховується 759 вихованців. З врахуванням 6 НВК «ЗОШ-ДНЗ» дошкільною освітою охоплено 1089 дошкільнят, що становить 34,0 %. Низький відсоток охоплення дітей дошкільною освітою у сільській місцевості зумовлюється малою кількістю в них дошкільних установ. Тому середній відсоток охоплення дітей дошкільною освітою в районі значно нижчий від показників області. Показник охоплення дошкільною освітою в районі в 2017 році був би вищим за рахунок відновлення, після капітальної реконструкції, роботи ДНЗ с.Труханів та відкриття двох груп на 40 дітей. Однак на даний час роботи в стадії завершення.

  Позашкільна освіта. В районі збережена мережа позашкільних навчальних закладів. Позашкільною освітою охоплено: в БДЮТ – 672 дітей в 38 гуртках різного спрямування, в ДЮСШ – 276 дітей в 3 секціях (гірськолижний спорт, бокс, футбол).  До позашкільної освіти в 75 гуртках загальноосвітніх закладів залучено 1334 учні сільських шкіл.

Інформатизація системи освіти Сколівщини. Завдяки залученим коштам в 2016 році вдалось забезпечити комп’ютерною технікою всі установи освіти району. В 2017 році до мережі «Інтернет» було підключено 51 заклад загальної середньої освіти, що становить 98,1 % від загальної кількості (крім Климецької ЗОШ І ст. де відсутні технічні умови).

Зміцнення матеріально-технічної бази.  Матеріальна база загальноосвітніх закладів і далі потребує зміцнення та модернізації. В районі 16 шкіл розташовані в  пристосованих приміщеннях, 8 – потребують капітального ремонту. У стадії незавершеного будівництва знаходиться 5 об’єктів  освіти (Коростівська ЗОШ І-ІІ ст., Волосянківська ЗОШ І-ІІ ст. друга черга, Сколівська ЗОШ І-ІІІ ст. добудова спортзалу, Верхньосиньовидненська ЗОШ І-ІІІ ст., Верхньорожанківська ЗОШ І-ІІІ ст.).

        У 2016/2017 н.р. проведено ряд капітальних ремонтів приміщень навчальних закладів на загальну суму – 5 690,4 тис.грн., а саме:

 • кап.ремонт котельні Плав'є-Бринівської ЗОШ І-ІІ ст -328,2 тис.грн (заміна 2 котлів)
 • кап.ремон котельні Сколівської ЗОШ І-ІІІ ст.-інтернат- 596,0 тис.грн (заміна 2 котлів)
 • кап.ремонт Труханівської ЗОШ (заміна вікон)                  – 165,2 тис. грн
 • кап.ремонт Ялинкуватської ЗОШ (утеплення підлоги)    – 161,9 тис. грн
 • кап.ремонт Славської ЗОШ (перекриття даху)                 – 286,1 тис. грн
 • кап.ремонт Задільської ЗОШ (заміна вікон)                      – 199,9 тис. грн
 • кап. ремонт Риківської  ЗОШ (заміна вікон)                       – 74,5 тис. грн
 • кап. ремонт Тухлянського НВК (заміна вікон)                 – 299,8 тис. грн
 • кап. ремонт Росохацької ЗОШ (заміна вікон)                    – 133,6 тис. грн
 • кап. ремонт Лавочненської ЗОШ №2(заміна даху)           – 215,7 тис. грн
 • кап.ремонт Сопітської ЗОШ (заміна вікон)                       – 123,6 тис. грн 
 • кап. ремонт Лавочненської  ЗОШ №1(заміна даху)           – 299,9 тис. грн
 • кап. ремонт Опорецької ЗОШ (заміна даху)                      – 299,9 тис. грн
 • кап. ремонт Сколівської  АГ (утеплення фасаду)               – 299,8 тис. грн
 • кап. ремонт Підгородецької  ЗОШ (утеплення фасаду)     – 200,6 тис. грн
 • кап.ремонт Сколівської ЗОШ І-ІІІ ст.(заміна вікон)          – 131,2 тис. грн
 • кап. ремонт Либохорівського НВК (утеплення горища)   – 270,0 тис. грн
 • кап. ремонт Сколівської  ЗОШ І-ІІІ ст-інтернат (заміна вікон) – 202,7 тис. грн
 • кап. ремонт Сколівської ЗОШ І-ІІІ ст. (утеплення фасаду) – 210,5 тис. грн
 • Сколівська ЗОШ І-ІІІ ст. (придбання обладнання)        – 199,0 тис. грн
 • кап.ремонт Завадківської ЗОШ (заміна вікон)                – 99,5 тис. грн
 • кап. ремонт Побуцької ЗОШ (заміна вікон)                     – 29,0 тис грн
 • Козівський НВК (придбання обладнання)                       – 199,9 тис.  грн
 • кап.ремонт ДНЗ №1 м.Сколе                                             – 255,1 тис.  грн
 • кап. ремонт ДНЗ смт. Славське (утеплення фасаду)       – 299,8 тис. грн
 • Спортивна школа (придбання обладнання)                      – 199,2 тис. грн
 • кап. ремонт водовідведення Лавочненської ЗОШ І-ІІ ст. №1 – 109,8 тис. грн