Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Оксана Грабовська: путівку у світ підприємництва їй дала служба зайнятості

Днями фахівці Сколівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості відвідали учасницю пілотного проекту «Рука допомоги», котра завдяки їхнім старанням і коштам, що надаються у рамках експерименту, відкрила власну справу.  Оксана Грабовська – колишня малозабезпечена, а сьогодні – підприємець-початківець, успішний майстер манікюру. Хоча власниця салону доволі молода, одначе перші кроки щодо вивчення манікюрної справи зробила ще майже 10 літ тому, і того дня разом з клієнткою Ольгою Тимоцко радо стрічала гостей.

Свого часу пані Оксана закінчила виш, отримала диплом вчителя, але позаяк вакансій за здобутою спеціальністю на локальному ринку праці не було, їй довелося працювати і продавцем, і манікюрником. З часом зрозуміла, що хобі – прагнення впорядкувати нігті жінок, зробити їх привабливими й доглянутими – переважає над іншими уподобаннями. За порадою фахівців Сколівської РФ ЛОЦЗ жінка відважилася на рішучий крок – вирішила започаткувати власну справу. Пазли, як це інколи буває у житті, на диво склалися у логічну картинку. Оскільки вона була членом малозабезпеченої сім’ї, у нагоді став і пілотний проект «Рука допомоги».

Пройшовши всі підготовчі етапи, здобувши первинні знання з основ підприємництва у Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за навчальною програмою «Досягнення успіху у підприємницькій діяльності через розвиток самомотивацїї», підготувавши бізнес-план та успішно його захистивши, у квітні 2018 року О. Грабовська не тільки отримала у центрі зайнятості одноразову виплату допомоги з безробіття на розвиток підприємництва, але й як учасниця пілотної програми «Рука допомоги» придбала за кошти проекту обладнання для салону нігтьової естетики.

Працівникам центру зайнятості було надзвичайно приємно спостерігати за тим, виплеканий ними майстер манікюру сумлінно виконує свою роботу, використовуючи при цьому інструменти та інвентар, закуплений за їхнім сприянням.

Оксана Грабовська не приховувала слів вдячності та радості від зустрічі з тими, хто свого часу дав їй путівку у світ підприємництва, допоміг написати бізнес-план, а ще – численні консультації та поради, всесторонню опіку та якісний супровід на старті самостійного господарювання.

Директор Сколівської РФ ЛОЦЗ Іванна Тимоцко наголосила: «Служба зайнятості завжди стоїть на сторожі інтересів людини праці, усіляко допомагаючи тим, хто прагне досягнути чогось у своєму житті!». Вона побажала власниці салону успіхів, удачі, великих перспектив, а також рекомендувала працевлаштувати на новостворені робочі місця двох працівників з числа соціально вразливих груп населення і ще раз стати учасником проекту «Рука допомоги», але вже як фізична особа-підприємець, що розширює межі бізнесової діяльності.