Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Увага! Небезпечна рослина

Дата: 01.07.2019 11:59
Кількість переглядів: 596

За останні роки дуже агресивно набуває поширення небезпечна, отруйна і дикоросла рослина до 3-5 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см – борщівник Сосновського.  Борщівник Сосновського спочатку культивувався як хороший медонос, силосна рослина, але надалі з′ясувалось, що молоко у корів стає гірким і непридатним для вживання людиною. За цих обставин борщівник Сосновського з полів, де його раніше вирощували переселився в дику природу, засіваючи береги водойм, пустирі, узбіччя доріг, необроблювані ділянки полів, схили гір, долини річок. Захоплюючи нову площу, він пригнічує іншу рослинність, порушує нормальне природне функціонування місцевих екологічних систем і створює навколо себе власну екосистему, неприйнятну для природи тої чи іншої місцевості. Великі і широкі листки борщівника розпускаються навесні раніше за інші рослини (трави), затінюючи поверхню грунту, на якій після його заселення рослини інших видів більше не ростуть.


Окрім вищенаведеного, шкідливі властивості борщівника Сосновського полягають ще і в тому, що він здатний викликати опіки на шкірі людини. У разі дотику до рослини, чи потрапляння його соку на шкіру людина не відчуває відразу біль. Але через декілька годин, або навіть декілька діб почнеться свербіж і почервоніння уражених ділянок шкіри, а потім з′являються пухирі.

На побутовому рівні ставлення до цієї рослини має бути карантинним: необхідно всіма можливими методами запобігти її розповсюдження, систематично скошувати, перерізати товсті корені на глибині 10-15 см (це забезпечує знищення рослини) і спалювати. Всі роботи по знищенню борщівника необхідно проводити в захисному одязі, в окулярах та гумових рукавичках.
Запобіжні заходи:
Не торкайтесь до оманливо м’якого листя борщівника Сосновського оголеними руками!
Не дозволяйте дітям зривати листя борщівника чи бавитись ним улітку;
Попереджайте про небезпечну рослину своїх і чужих дітей, а також несвідомих дорослих;
Не використовуйте листя борщівника, як серветки, ніколи не витирайте ним руки чи ноги.
Тож при першій появі цих бур’янів на ваших шляхах безжально знищуйте їх дотримуючись правил особистого захисту описаних вище!

Лях Ірина, науковий співробітник
НПП «Сколівські Бескиди»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора