Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Консультує Сколівський Центр обслуговування платників

Дата: 15.03.2017 10:14
Кількість переглядів: 564

Фото без описуУ 2017 році не оподатковуються подарунки, вартість яких  не  перевищує  800  гривень. Про це  повідомила, відповідаючи  на усні запитання відвідувачів Центру обслуговування,  головний державний інспектор  Сколівського відділення Стрийської ОДПІ  Марія Іванів. 

Згідно з пп.165.1.39 п.165.1 ст. 165 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі, тобто якщо вартість дарунка, який надається платнику податків, не перевищує у 2017 році 800 гривень, то вона не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО). Якщо ж вартість дарунка перевищує цей розмір, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО як додаткове благо з урахуванням п.164.5 ст.164 ПКУ. Тобто коефіцієнт застосовується виключно до суми перевищення.

Податкова знижка на навчання у 2017 році за новими правилами при поданні декларації у 2018 році. З 2017 року змінилися правила надання податкової знижки при оплаті навчання. Скористатися нею можна буде при поданні декларації про майновий стан і доходи у 2018 році за 2017 рік не пізніше 31 грудня 2018 року. Відтепер до податкової знижки включається сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів. Витрати на навчання в іноземних закладах освіти не можуть бути включені до податкової знижки. У разі, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення, за кого оплачують навчання, отримує заробітну плату, це не є перешкодою для отримання права на знижку. Такий член сім’ї паралельно з навчанням може працювати, отримуючи зарплату, при цьому його родич, що оплачує навчання, права на знижку не втрачатиме.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Немає вартісного обмеження для суми коштів, сплачених за навчання. До 1 січня 2017 року до податкової знижки за кожен місяць навчання можна було включати лише суму, встановлену за правилами пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України, тобто в розмірі, що не перевищувала прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи станом на 1 січня звітного року, помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 грн. (у 2016 році – 1930 грн.). Тепер сума податкової знижки не залежатиме від вартості навчання.

Крім цього, з 2017 року збільшено до трьох мінімальних заробітних плат суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в вищих та професійно-технічних вітчизняних закладах навчання без оподаткування такої суми податком на доходи фізичних осіб, а також скасовано необхідність особі, що навчається, відпрацювати 3 роки у особи, яка заплатила за таке навчання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора