Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Енергозбереження для населення: у Львівській ОДА підписали Меморандум

11 лютого, Львівська обласна державна адміністрація підписала Меморандум  про співробітництво у межах реалізації Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017-2020 роки з кредитно-фінансовими установами-операторами Програми, серед яких: банки, кредитні спілки.

Участь у підписанні взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

«Ми продовжуємо реалізовувати Програму енергозбереження, яка започаткована ще у 2006 році. Невпинно відбувається співпраця між кредитними установами з однієї сторони, з іншої – мешканцями та владою. У межах співпраці реалізовуємо ряд енергоощадних заходів, що у кінцевому результаті дозволяє зменшити споживання енергоносіїв, зокрема, природного газу. Сьогодні відбулось підписання Меморандуму, відповідно до якого  кредитно-фінансові установи в подальшому зможуть долучати мешканців видавати кредити на енергоощадні засоби, а Львівська ОДА компенсовуватиме певну частину відсотків на ці кредити», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації Вололимир Лялька.

Також він зазначив, що учасниками цієї програми є фізичні особи. Мешканці та домогосподарства, які бажають здійснити енергоощадні заходи.

За минулий рік Програмою енергозбереження для населення, у межах якої діє механізм стимулювання населення на здійснення енергозберігаючих заходів, шляхом компенсації частини відсоткової ставки за кредитами, скористались 2 778 учасників.

У 2018 році місцеві Програми енергозбереження реалізовувались у 15 районах та 8 містах області, з місцевих бюджетів додатково залучили 8,6 млн гривень.

Станом на сьогодні, в місцевих бюджетах передбачили 9,9 млн грн на реалізацію програм енергозбереження.

За період з 2006 по 2018 роки видано 39,3 тис кредитів (4,7% від загальної кількості домогосподарств у Львівській області, загальна кількість домогосподарств - 835 тис),загальна сума інвестицій в енергоощадність – 615,6 млн грн,  з обласного бюджету відшкодовано 78,1 млн грн.

Загальне зменшення споживання природного газу населенням в області у 2018 році порівняно з 2017 роком складає -7,9%.« повернутися до списку оголошень