«Літні канікули - час для вибору професії»

Літні канікули - пора відпочинку та оздоровлення багатьох дітей. Одним з напрямків профорієнтаційної роботи влітку є проведення службою зайнятості активних, цікавих, корисних та змістовних заходів у відпочинкових таборах та санаторіях. Адже саме в юнацькі роки робиться один з найвідповідальніших життєвих кроків - вибір професійного шляху, від правильності якого багато чого залежить у подальшому житті. Щоб допомогти формуванню свідомого та виваженого підходу до вибору професії, служба зайнятості залучає до профорієнтаційних заходів дітей різного віку. Так, зокрема фахівці Сколівської  РФ ЛОЦЗ активно працюють з учнівською молоддю  під час літнього таборування, ознайомлюючи дітей з правильним підходом до вибору своєї майбутньої професії.

Не так давно працівники центру зайнятості відвідали дитячі позаміські заклади оздоровлення та відпочинку «ВАТРА» в с.Гребенів та «СТАРТ», в с.Коростів, де проводили профорієнтаційні заняття для дітей різного віку, використовуючи інтерактивні методи навчання, проводячи лекційні заняття та використовуючи багато цікавих матеріалів.

Діти, проходили різноманітні анкетування, малюючи та граючи в профорієнтаційні ігри змогли ідентифікувати себе з різними професіями та зрозуміти до яких найбільше схильні. А конкурс малюнку «Моя майбутня професія» викликав найбільшу активність в учнівської аудиторії: як приємно бачити, коли діти захоплено використовують папір та олівці для кращого самопізнання та саморозкриття, коли граючи в профорієнтаційні ігри вони на 100% вживаються в ролі різноманітних професій та ознайомлюються з специфіками кожної.

Щиро та віддано учнівство прагне до дослідження своєї особистості, пізнання своїх здібностей та прагнуть до активного розвитку тих сторін, яких потребує саме їхній професійний вибір.

Таборах  відпочинку дітей познайомили з важливою формулою професійного вибору: ХОЧУ – МОЖУ – ТРЕБА.

ХОЧУ – сутність даного поняття в бажанні людини проявити себе в тій чи іншій професії, її мрія працювати тим, яким вона хоче.

МОЖУ -   чи присутні в моїй особистості ті індивідуально – психологічні якості, яких потребує професія, яку я собі вибрав. Адже так важливо мати ще й талант до виконання тієї діяльності, якою хочеш займатися.

ТРЕБА – чи актуальною є моя професія на ринку праці, чи дійсно я зможу працювати за даною спеціальністю в моєму регіоні і чи є затребуваною дана професія на даному етапі розвитку суспільства.

Важливо сформувати розуміння в учнівської молоді, що е важливо ким ти будеш працювати в майбутньому, важливо те, наскільки ти будеш любити чим займаєшся.

Дуже приємно, коли хороший настрій, приємна атмосфера та активність супроводжується навчанням, підтримкою та довірою. Тому наш обов`язок -  вчасно проінформувати дітей щодо правильності професійного вибору для того, щоб уникнути помилок в реалізації власного потенціалу.

Ксенія Мечержак,

провідний фахівець з питань зайнятості

відділу активної підтримки безробітних

Сколівської  районної філії ЛОЦЗ