Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Легальна зайнятість – це захист соціальних та трудових прав та гарантій громадян

Легальна зайнятість – це захист соціальних та трудових прав та гарантій громадян. Відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників захисту від незаконного звільнення, можливості отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця, гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць, права на щорічну основну відпустку, соціальну відпустку з вагітності та пологів, додаткових відпусток. Виникає необхідність застерегти  роботодавців від протиправних дій. Адже використання нелегальної робочої сили, відсутність чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між роботодавцем та найманим працівником є порушенням законодавства про працю.

25 вересня  в приміщенні Сколівської районної філії ЛОЦЗ було проведено семінар на тему «Ні-зарплаті в конвертах» за участю заступника начальника відділу взаємодії з роботодавцями  Яремчук Лілією Василівною та провідного фахівця з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Матіїв Зеновією та роботодавців нашого району. Під час зустрічі проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо боротьби з тіньовою зайнятістю та належного оформлення трудових відносин.

Для ознайомлення  роботодавців з основними нормами законодавства про працю, фахівцями відділу з роботодавцями 27 вересня  було проведено профінформаційний семінар - "Легалізація робочих місць". На семінарі  були проінформовані роботодавці щодо порядку оформлення трудових відносин, переваги легальної зайнятості, створення нових робочих місць, тощо. Було акцентовано, що тільки завдяки спільним заходам, інформуванням громадян про свої права та обов’язки  ми досягнемо позитивних результатів у питанні контролю за додержанням законодавства про праці, адже від несплати внесків з тіньових доходів до державного бюджету, країна втрачає мільярди гривень, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.